26_20231013_115445.jpg
3_20210831_202311.jpg

Rozhovor s Lindou Detkovou po prestupe do Harvardu

Linda za necelých 6 sezón v Česku nastupovala najskôr v 1. lige, aby neskôr pomohla svojmu tímu k postupu do najvyššej súťaže. Za túto dobu vo všetkých českých súťažiach nastúpila na 147 zápasov v ktorých strelila 72 gólov a na 50 ďalších nahrávala. V samotnej extralige si pripísala 29 štartov s bilanciou 9 gólov + 10 asistencií. Do nášho mladého tímu žien tak Linda prinesie množstvo neoceniteľných skúseností, ktoré nášmu tímu môžu len prospieť. My Vám prinášame s Lindou rozhovor, kde ozrejmila ako sa dostala do Harvardu a aké sú jej ciele do najbližšej sezóny

Ako sa zrodil tvoj prestup do Harvardu?
"Po dokončení VŠ v Brne som sa vrátila na Slovensko a nechcela som zostať bez florbalu a keďže v Topoľčanoch, kde som florbalovo vyrastala už tím nie je, tak moje kroky smerovali do najbližšieho okolitého tímu, ktorým je práve Harvard."


Prečo si sa rozhodla práve pre Harvard?
Ako som už spomenula, bolo to najmä kvôli vzdialenosti, ale musím tiež spomenúť, že s Dušanom Ďuríčkom sa poznáme od doby, kedy v Partizánskom ženský florbal ešte len začínal a tomu už je nejaký piatok.


Sledovala si prácu a výsledky Harvardu aj počas pôsobenia v Česku?
"Musím sa priznať, že úplne detailne nie, ale vedela som približne na akých miestach tabuľky sa tím nachádza a akými hráčkami disponuje."


Čo očakávaš od nášho mladého tímu a ako zatiaľ vychádzaš so svojimi novými spoluhráčkami?
"Očakávam, že mladé dievčatá časom získajú potrebné skúsenosti a budú mať chuť a záujem sa ďalej zlepšovať a výsledky ich práce a práce trénerov sa prejavia vo výsledkoch a predvedenej hre. Myslím, že s dievčatami vychádzam dobre. Je síce pravda, že sa niekedy cítim medzi nimi príliš staro, ale vedela som, do čoho idem."


Aké sú tvoje osobnostné ciele do najbližšej sezóny?
"Moje osobné ciele sú odohrať sezónu v zdraví a svojou účasťou či už na zápasoch alebo na tréningoch byť dievčatám nápomocná a naučiť ich niektoré veci, ktoré naučili moji bývalí tréneri mňa a posunúť ich zase o malý kúsok vpred."


Pred odchodom do Česka si pôsobila v Nitre s ktorou si si zahrala aj finále extraligy. Myslíš si že sa od tej doby florbal na Slovensku posunul? Ak áno, v čom.
"Určite posunul, zlepšila sa organizácia, marketing, predvedená hra, taktika, veľa hráčok odvtedy hrá až dodnes, takže florbalovo vyzreli a sú z nich lepšie a skúsenejšie hráčky ako kedysi a tak sa vedľa nich môžu zlepšovať ďalšie mladé nádeje."


Máš pred zápasom nejaký rituál, ktorý praktizuješ?
"Nejaký špeciálny rituál nemám a ani som nikdy nemala."