Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

Z domáceho dvojzápasu na konte len 1 bod

Muži odohrali ďalší dvojzápas na svojej palubovke. Napriek vyrovnaným zápasom si do tabuľky pripisujú len jeden bod.

FBK Harvard Partizánske - FBK RAptORs 5:6 pp (2:2, 1:1, 2:2, 0:1)

Zápas sa začal obojstranne opatrne a prvá strela na bránu prišla až na konci 3.minúty. Domáci brankár Lacika si s ňou hravo poradil. Prvá strela, ktorá rozvlnila sieť, bola z florbalky domáceho kapitána Baštrnáka a Harvard tak od 8.minúty viedol. Potom prišli dve vylúčenia domácich po sebe a kým to prvé sa im podarilo ubrániť, druhé hostia využili na vyrovnanie. V 18.minúte priklonil misky váh na stranu Harvardu Druska, už o minútu ale vyrovnal Michlík a začínalo sa odznova.

V úvode druhej časti hrali presilovku aj domáci, ale tie im v tejto sezóne nejdú a tak skóre ostalo nezmenené. Potom sa zopakovala situácia z prvej tretiny a to dve vylúčenia domácich po sebe, keď chvíľu hrali aj v trojici. A tiež rovnako ako predtým hostia ponúknutú výhodu využili a ujali sa vedenia. Za domácich odpovedal v 36.minúte gólom na 3:3 Vlčko. V závere tretiny dostal päťminútový trest Daňo za hrubosť.

Hosťom sa v presilovkách darilo. Túto využili na strelenie dvoch gólov a výraznejšie tak odskočili. Daňo čiastočne odčinil svoj trest v 47.minúte a znížil. Harvard sa napriek mnohým kontroverzným výrokom rozhodcu zmobilizoval a v 52.minúte vyrovnal Botka. 30 sekúnd pred koncom domáci ešte nastrelili tyč hosťujúcej brány.

V predĺžení boli domáci mierne aktívnejší, nepostrážili si však únik súpera a v čase 63:08 rozhodol o dvoch bodoch pre hostí svojim tretím gólom v zápase Michlík.

FBK Harvard Partizánske - Devils Čadca 9:11 (4:3, 2:4, 3:4)

Harvard začal oproti predošlému zápasu oveľa aktívnejšie, vďaka čomu po 3.minútach svietilo na tabuli skóre 2:0. Potom však aj vlastnými chybami pomohol hosťom k obratu, ktorý stihli ešte do polovice prvej časti hry. Domáci opäť prevzali iniciatívu a aj vďaka početnej streľbe (za prvú tretinu len o 1 menej ako za celý predošlý zápas) ešte do prestávky otočili gólmi Vlčka a Botku.

Harvard získal znovu dvojgólové vedenie na začiatku druhej časti, keď bol znovu úspešný Vlčko. Ako v predchádzajúcom zápase, aj tu sa opakovala v druhej tretine situácia z tej prvej, keď hostia vďaka trom gólom svojho kapitána Ondrušeka otočili skóre. Za domácich odpovedal Jaššo. Hostia opätovné otočenie priebežného výsledku v ich neprospech nedovolili a už o 13 sekúnd znovu viedli. Domáci sa tak radovali z vyrovnania len krátko.

Na rozdiel dvoch gólov sa podarilo odskočiť hosťom a to v 45. minúte. A znovu prišlo k obratu, domáci sa nevzdali a aj vďaka konečne využitej presilovke otočili na 9:8. Potom však domáci namiesto umnej hry a bránenia naďalej útočili, čo sa im vypomstilo. Prepadli v útoku, hosťom dovolili rýchly brejk a bolo vyrovnané. Túto situáciu asi nezvládli v hlavách, pretože o pol minúty zabudli na hráča hostí a tí razom viedli. V závere to ešte skúsili domáci v hre bez brankára, ale strelou cez celé ihrisko zavŕšil konečný stav Hordynsky.

Autor: Tomáš Peciar