Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

V dôležitom dvojzápase polovičná úspešnosť

Muži pokračovali v 1. lige po prestávke zapríčinenej karanténou v družstve. Cestovali na vonkajšie zápasy do Trnavy a Záhorskej Bystice. Aj napriek veľmi oklieštenej zostave sa mužom podarilo doniesť cenné tri body za jednu výhru.

FBC 11 Trnava 3:6 FBK Harvard Partizánske (0:3, 0:2, 3:1)

Do zápasu vstúpil Harvard vo veľkom štýle. Už v 2. minúte zápasu sa presadil Vlčko po nahrávke od nášho najmladšieho hráča Jašša. Skvelý úvod zápasu podčiarkol o dve minúty obranca Druska, ktorý vsietil svoj šiesty v sezóne. Ešte do záveru prvej tretiny skóroval za Harvard Jakub Tarčák, pre ktorého to bol zároveň prvý súťažný gól v Harvarde a celkovo vo florbale, keďže svoju florbalovú kariéru začal len na začiatku tejto sezóny. Po 1. tretine svietil na ukazovateli skóre stav 0:3 a hostia tak v úvodnej tretine položili základ úspechu.

V druhej tretine sa dlhšie stav zápasu neprepisoval. Domáci hráči mali príležitosti na zníženie stavu, avšak Harvard držal v hre mladý brankár Tomík. Čo nevyužili domáci, využil v druhej polovici zápasu Harvard a v priebehu minúty a pol zvyšovali najskôr Jaššo a potom opäť Tarčák už na 0:5 v prospech hostí.

Do tretej tretiny vstupoval Harvard s cieľom postrážiť si vedenie do konca zápasu. Iskierku nádeje však zasvietil domácemu tímu v 44. minúte Matej Vanta, ktorý znížil na 1:5. To však bolo gólovo zo strany domácich všetko a navyše v 50. minúte zvyšoval Chreno opäť na rozdiel 5 gólov. Do záveru zápasu sa domácim podarilo už len dvakrát znížiť. Zápas tak skončil po bojovnom výkone Harvardu 3:6 v náš prospech. Mužom zápasu bol náš brankár Karol Tomík ktorý privádzal hráčov súpera do zúfalstva. Za zmienku však určite stoja aj premiérové dva góly už spomínaného Tarčáka.

FBC White Eagles Bratislava 3:2 FBK Harvard Partizánske (1:0, 1:1, 1:1)

Zápas ktorý sa začínal v skoré ranné dopolodunie bol pre Harvard ťažkým orieškom. Vyčerpaných 10 hráčov, ktorí mali v nohách zápas z predošlého dňa nezačalo ideálne. V polovici prvej tretiny otvárali skóre domáci White Eagles. Ani do polovice zápasu sa Harvardu nepodarilo presadiť a naopak, Hedera zvyšoval v 28. minúte na 2:0 v prospech White Eagles. O chvíľu na to to už konečne padlo aj Harvardu. V 32. minúte sa presadil Peter Ivanka, ktorý dostal hostí naspäť do hry.

V defenzívne ladenom zápase sa toho až do jeho záveru už príliš neudialo. Dobíjanie bránky hostí sa opäť podarilo pretrhnúť až Luciánovi Daňovi, ktorý vyrovnával v 59. minúty. Keď už to vyzeralo že zápas pôjde do predĺženia, Harvard opäť raz v sezóne stratil koncentráciu a minútu pred koncom strhol víťazstvo na stranu domácich Hedera. Harvardu sa už vyrovnať nepodarilo a White Eagles nám tak odplatili prehru zo začiatku sezóny.

„Odohrali sme dva dobré zápasy v oklieštenej zostave, v ktorých sme nastupovali v desiatich proti trom formáciám súpera. V Trnave sme mali výborný vstup do zápasu, ktorý nám zabezpečil potrebné body. Bohužiaľ, tak ako nám to v sobotu padalo, na druhý deň sme nedokázali využiť veľké množstvo čistých šancí a nakoniec sme smolne prišli o body v poslednej minúte. Mrzí nás strata týchto dôležitých bodov. Situácia v tíme je krutá, veľa zranených hráčov, ďalší nespĺňajú režim OP, niektorí mali pracovné povinnosti. Avšak aj napriek tomu dokážeme hrať výborné zápasy a nemáme sa za čo hanbiť. Sezóna je veľmi zamotaná a uvidíme, čo ďalej nastane. Takto to ale celkovo fungovať nemôže...,“  okomentoval dvojzápas pre Štefan Rajčan.