Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

Prvý šesťbodový víkend pre mužov!

Muži cestovali na dva zápasy na sever Slovenska a v oboch uspeli! Znamená to pre nich prvý šesťbodový víkend a odlepenie sa z dna tabuľky.

FBK Hornets Mútne - FBK Harvard Partizánske 5:7 (1:3, 2:3, 2:1)

V najsevernejšie položenom mieste, kde sa hrá florbal, zavítali hráči Harvardu pripravení vziať si domov tri body. V 12.minúte zásluhou Chrena a Korca vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Domáci znížili vďaka Jakubjakovi, ale aktívny Chreno gólom do šatne vrátil dvojgólové vedenie na stranu Harvardu.

Keď v úvode druhej časti navýšil stav Hudec, začali hostia dúfať v štastný koniec. Za domácich síce korigoval Straka, Harvard ale opäť odskočil vďaka Hudecovi a Vlčkovi. Za domácich odpovedal znovu Jakubjak.

V tretej tretine zvýšil na 3:7 Botka. Harvard potom nevyužil presilovku, čím mohol upevniť vedenie. Prišla tak odpoveď domácich a ich dve využité presilovky pri vylúčeniach Chrena a Korca. A hoci hral v závere Harvard oslabený až 5 minút, zápas už z rúk nepustil.

Žatva 90 Dolný Kubín - FBK Harvard Partizánske 4:6 (2:3, 2:2, 0:1)

Síce proti Dolnému Kubínu, ale kvôli opatreniam sa hralo v Žiline. Harvard povzbudený víťazstvom proti Mútnemu začal znovu aktívne a v 3. minúte využil presilovku Korec. Ten istý hráč pridal o 19 sekúnd aj druhý zásah. 8.minúta priniesla opäť využitú presilovku Harvardu, tentokrát zásluhou Vlčka. Sľubný náskok však do prestávky korigoval Pačesa a Gáll.

Domáci vyrovnali v 23.minúte zásluhou Kuhajdu. Vedenie vrátil Harvardu zvalo, za domácich ale opäť vyrovnal Kuhajda. Hostia sa nezmierili s nerozhodným stavom a o 16 sekúnd viedli po góle Botku.

Záverečná časť bola jeden veľký boj o každý centimeter hracej plochy. Domáci tlačili v snahe vyrovnať, hostia sa snažili odolať s vidinou ďalšieho víťazstva. Jediný gól tejto časti strelil v 54.minúte Chreno. Harvard si víťazstvo postrážil a vezie domov všetky body.