DTF team DetvaFBK Harvard
8:7(3:2, 5:1, 0:4)
ne 31. 10. 2021 12:00 @ MŠH Detva, 1. liga mužov, 10. kolo

Obrat na pôde lídra tabuľky nevyšiel

Posledný októbrový deň nastúpili muži Harvardu na pôde lídra 1. ligy DTF team Detva Joxers. V zápase Harvardu chýbal tréner Rajčan, kvôli povinnostiam na reprezentačnom zraze. Zastúpil ho hrajúci tréner Peter Ivanka.

DTF team Detva Joxers - FBK Harvard Partizánske 8:7 (3:2, 5:1, 0:4)

V 1. tretine bola Detva viac na lopte, Harvardu sa však darilo dodržiavať dohodnutý herný systém a líder súťaže sa do veľkých šancí nedostal. Detva však aj napriek tomu išla dvakrát do vedenia po chybách Harvardu, ktorý však vždy dokázal odpovedať. Do tretice išli domáci do vedenia v 15. minúte a za stavu 3:2 sa išlo do šatní.

V druhej tretine Harvard začal odvážnejšie, no nevyhol sa chybám vo finálnej fáze svojich útokov, čo Detva nemilosrdne trestala rýchlymi prečísleniami. Harvard viackrát podržal výborne chytajúci Lacika, no pri inkasovaných góloch bol bezmocný. Detva si postupne vypracovala komfortný 5 gólový náskok (8:3), s ktorým odchádzala na druhu pauzu.

V poslednej časti stavil Harvard všetko na jednu kartu a zaskočil domácich vysokým napádaním, ktoré vyústilo do dvoch rýchlych gólov. Harvard si začal veriť a po par minútach znížil na rozdiel dvoch gólov a domáci si zobrali oddychový čas. Hra sa následne trochu ukľudnila, Harvard však naďalej domácim hrozil svojou aktivitou, čo vyústilo 5 minút pred koncom k zníženiu na rozdiel jediného gólu. Detva následne 3 minúty kontrolovala hru, no posledné 2 minúty Harvard opäť pritlačil a v záverečnom nápore gól visel na vlásku. Domáci však s vypätím síl náskok udržali.

"Dnes sme na zápas vycestovali oslabení nielen o zranených hráčov, ale vypadli nám niekoľkí chalani aj kvôli virózam. Napriek tomu sme odohrali dobrý zápas a nezabalili sme to ani po nevydarenej druhej tretine, kde sme doplatili na naše chyby v útočnej fáze, po ktorých nás super nekompromisne trestal. V tretej tretine sme do toho dali všetko a donútili sme domácich strachovať sa o výsledok. Body znova neberieme, no ukázali sme charakter. Tento tím ma potenciál, potrebujeme sa chytiť na jednom zápase. Ideme ďalej, sezóna je ešte dlhá. Som hrdý na všetkých chalanov, dnes do toho dali maximum." ohodnotil zápas zastupujúci tréner Peter Ivanka.

Autor: Tomáš Peciar