26_20231013_115445.jpg
36_20220701_131316.jpg

Nasledujúca sezóna bez mužov Harvardu

Koniec júna 2022 sa do histórie Harvardu zapíše čiernymi písmenami. Do tohto termínu bolo potrebné podať prihlášky do celoštátnych súťaží. Po dlhšie trvajúcich problémoch v tíme mužov sa klub rozhodol tento tím do ďalšieho ročníka neprihlásiť.

O vyjadrenie a zhodnotenie situácie sme požiadali podpredsedu a sekretára klubu Petra Ivanku, ktorý bol zároveň pri tíme mužov ako hráč od jeho samotného vzniku. Slová sa mu tak hľadali veľmi ťažko.

"Je ťažké pripustiť si že po 12 rokoch účinkovania mužov Harvardu vo florbalových súťažiach (z toho 10 rokov v celoštátnych) sa táto kapitola v histórii klubu nateraz končí. Družstvo mužov sme v sezóne 2022/2023 v termíne podávania prihlášok (do 30.6.2022) do žiadnej zo súťaží neprihlásili. Jednoducho nemá kto hrať. Už minulý rok sme to doslova lepili - aj vinou zranení, odchodov hráčov na vysoké školy alebo za pracovnými povinnosťami. Sezónu sme odohrali so cťou, skončili sme na mieste, ktoré by zaručovalo play-off a máme za sebou pár pekných zážitkov a príbehov (najmä výjazdy po Slovensku - dva úspešné na Orave a dva epické na východe). Dlhodobo sa takto ale fungovať nedá a po niekoľkých ďalších avizovaných výpadkoch sme spoločne zhodnotili, že aktuálne to nemá perspektívu. Je to škoda najmä pre terajšiu generáciu hráčov tvorenú šikovnými odchovancami klubu, ktorá podľa môjho názoru mala potenciál na extraligu. Žiaľ, chýbalo jej pár ďalších rovesníkov s chuťou niečo dosiahnuť a v niektorých prípadoch aj lepší prístup. Problémom je tiež absencia kategórie dorastu a juniorov. Tým pádom nemal kto mužov "zospodu" doplniť. Práve na prechod mládeže do týchto kategórií sa ako klub budeme musieť zamerať v ďalších rokoch, ak chceme vrátiť mužský florbal v Partizánskom tam, kam patrí. Želám si, aby sa tak stalo čo najskôr alebo aby sa v lete stal nejaký menší zázrak. Na záver by som chcel poďakovať partii hráčov a realizačnému tímu, ktorí to minulý rok v M1 ťahali. Viackrát ukázali charakter a vôľu, čo je niekedy viac ako víťazstvo v zápase."

Ako už Peter Ivanka poznamenal, táto situácia je pre klub veľmi smutná, no veríme že v horizonte nasledujúcich sezón bude opäť možné vrátiť mužov Harvardu na florbalovú mapu Slovenska.

Fanúšikom a priaznivcom tohto tímu ďakujeme za všetky tie roky v ktorých si cez víkend vždy našli čas aby nás prišli povzbudiť. Zažili sme spolu smutné ale aj veselé a krásne chvíle, ktoré si bude každý hráč a fanúšik pamätať. Tieto momenty zostávajú pre nás motiváciou na spomínaný návrat.

ĎAKUJEME.