Muži s prvou výhrou

Muži FBK Harvard v nedeľu nastúpili na zápas 2.kola 1.ligy mužov proti White Eagles Bratislava.

Začiatok bol vyrovnaný, postupne však prevzali iniciatívu domáci. Pomohla im k tomu aj presilová hra, ktorú však nevyužili. Rovnako nepremenili viacero šancí a tak sa šlo do kabín za nerozhodného stavu. V druhej tretine pokračoval obraz hry ako v tej prvej. Až v polovici zápasu sa podarilo otvoriť skóre stretnutia domácemu Jaššovi. Neskôr prišlo vylúčenie Vyskočila na 5min, hráči Harvardu však toto oslabenie zvládli a mohli dokonca skórovať, no Minarovič sám pred brankárom zaváhal. Domáci sa dožadovali presilovky po faule na Lennera, avšak nevylučovalo sa. Lenner ale v zápase dohral. Na ďalší gól sa muselo čakať do poslednej časti hry. Hosťom sa aj so šťastím podarilo prekonať inak výborne chytajúceho debutanta v bráne Tomíka. Harvard našťastie rýchlo odpovedal zásluhou Korca. Harvard začal navyšovať náskok, k čomu mu pomohol aj vlastný gól hosťujúceho Zeleného. Vzruch nastal po góle Skukáleka na 5:1, keď sa strhla hromadná strkanica, z čoho vyplynuli vylúčenia Vlčka na domácej strane a Stoklasu na strane hostí. Obaja inkasovali ČK a bude ich riešiť disciplinárna komisia. Hosťom sa potom ešte podarilo znížiť a v snahe o ďalší gól odvolali brankára, čo dokonale využil Berešík a gólom do prázdnej brány spečatil skóre na 6:2.

A ako videl tento zápas debutant v bráne a najlepší hráč zápasu Karol Tomík:

„Moje pocity z môjho prvého odchytaného zápasu u seniorov sú neopísateľné. Ešte pred začiatkom víkendu mi tréner povedal, že budem v nedeľu chytať, čo ma celkom znervóznilo. Tréner ma pozná a tak prízvukoval spoluhráčom, aby mi čo najviac pomáhali, že predsa len je to môj debut a po minulej prehre chceme bodovať naplno. Od prvých momentov som bol nervózny, aj ľahké strely som veľa razy chytil oboma rukami, hoci moji spoluhráči mi tvrdili, že som v bránkovisku pôsobil celkom sebaisto. Prvá tretina ako aj zvyšok zápasu bola jednoznačne v našej réžií, ale gól nie a nie padnúť a tak som bol stále vyplašený, keďže prvá tretina skončila bezgólovou remízou. Po prvom góle zo mňa nervozita definitívne opadla a sústredil som sa iba na hru a nie na to, ako plynie čas. Našťastie sa nám začalo časom dariť aj v koncovke, i keď mohlo aj lepšie, ale som rád, že sme si výhru už postrážili a že body ostali doma, i keď isto nás môžu mrziť mierne roztržky, ktoré viedli ku ČK a ku viacerým zraneniam. Týmto prajem chalanom ešte raz skoré uzdravenie."