Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

Dva zápasy s rozdielom jedného gólu

Muži sa predstavili na domácej palubovke s cieľom pridať ďalšie body do tabuľky. Súpermi boli tímy zo Starej Ľubovne a Spišskej Novej Vsi.

FBK Harvard Partizánske - Falcons Stará Ľubovňa 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Domáci hráči túžili po viacerých tesných prehrách konečne bodovať naplno a do zápasu nabehli vo veľkom štýle. Už po štyroch minútach svietil na ukazovateli skóre stav 2:0. Gólovo sa presadili Botka a Korec. Domáci hrali so srdcom, tlačili, no ďalší gól neprichádzal a nepomohla im ani presilová hra.

Hostia mali rovnako výhodu o jedného hráča počas druhej tretiny, ale ani oni nedokázali ponúknutú výhodu využiť. Domácich podržal aj vynikajúco chytajúci len 16-ročný Karol Tomík. Druhá tretina tak skončila bez gólov.

Obraz hry sa nemenil. Definitívne rozhodnúť o výsledku mohol na začiatku 58.minúty Jaššo. Trestné strieľanie mu však vychytal gólman hostí. Hostia pritlačili a minútu a 14 sekúnd pred koncom zobral čisté konto Tomíkovi Šatala. Harvard si však už záver postrážil a získal tak vytúžené víťazstvo a dôležité tri body.

FBK Harvard Partizánske - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 6:7 (1:3, 1:3, 4:1)

Harvard posilnený víťazstvom chcel bodovať aj v tomto zápase. Začal aktívne, čoho výsledkom boli dve strely na bránu. Potom prevzali iniciatívu hostia a tú pretavili aj na otvárací gól v podaní kapitána Lipčáka. Odpoveď prišla počas presilovky. Skoro od polky napriahol Jaššo a bolo vyrovnané. Hostia sa znovu dostali do vedenia v 15.minúte zásluhou Tropka. Tretí gól pridali po chybách domácich hráčov, keď najprv Múčka nezachytil vyhodenie, Lacikovi následne vypadla skákajúca lopta a Balla do odkrytej brány skóroval.

Do druhej tretiny nastúpili domáci s výhodou jedného hráča v poli, tentokrát sa ale v presilovke nepresadili. Onedlho mali možnosť hrať ju opäť, ale len chvíľu, lebo fauloval Korec a hralo sa 4 na 4. Hostia využili viac priestoru na ihrisku na strelenie štvrtého gólu. Piaty gól hostí pridal Pollák a v bráne domácich Laciku vystriedal Tomík. Za domácich korigoval z trestného strieľania Baštrnák. Hostia však znovu odskočili, Hudecovo vylúčenie potrestal Malec.

Hostia meškali s nástupom na tretiu tretinu, za čo inkasovali trest za zdržiavanie hry. Presilovú hru využil Korec. O minútu skóroval po krásnom prieniku Daňo. Domáci bojovali, pomáhalo im k tomu aj výborne publikum. O ďalšiu minútu to bolo už len o gól, keď sa znovu presadil Jaššo. Harvard potom znovu nevyužil presilovku. V 52.minúte sa začínalo odznova po tom, čo vyrovnal Botka. Keď sa už zdalo, že duel pôjde do predĺženia, bol nešťastne vylúčený Hudec a hostia 13 sekúnd pred koncom tečovanou strelou rozhodli o víťazstve. V závere mohol ešte vyrovnať so sirénou Druska, ale neuspel.

Domáci si však zaslúžili potlesk publika za bojovnosť, keď sa nevzdali a dokázali dotiahnuť nepriaznivý stav.