FBK HarvardFbO Žochár Topoľčany
0:5(0:1, 0:0, 0:4)
so 2. 10. 2021 18:00 @ MŠH Partizánske, 1. liga mužov, 5. kolo

Defenzívne derby ukoristili Topoľčany

V zápase 5.kola 1.ligy mužov sme na domácom ihrisku privítali susedov z Topoľčian.

Zápas sa od úvodu niesol vo vyrovnanom duchu. Tímy si nedarovali ani kúsok priestoru a tak k šanciam prichádzalo len sporadicky. Otvorenie skóre prišlo až v 15.minúte, po krížnej prihrávke Laudona sa presadil Tomaškovič a hostia viedli. Tento stav vydržal až do prestávky. O vyrovnanosti svedčí aj stav striel po prvej tretine, ktorý bol 4:5.

V druhej časti sa obraz hry príliš nezmenil. Naďalej si oba tímy strážili jeden druhého, tak ako sa na derby patrí.  V polovici zápasu hral Harvard presilovku a to bola ideálna príležitosť na vyrovnanie, domáci by ju však museli zahrať lepšie. Pomohla im aspoň dostať sa do tempa, prišiel tlak a s ním niekoľko šancí, ani jedna však neskončila gólom. Zatlačili potom aj hostia, ale ani oni nevyťažili z toho nič. Zaskveli sa obaja brankári a obom aj pomohla konštrukcia brány. Aj po druhej tretine tak stále svietil stav 0:1.

Góly padali až v tretej časti hry, no bohužiaľ, len do domácej brány. Najprv  obrana domácich zabudla na najlepšieho hráča hostí Krála a ten z prvej z uhla trafil letiacu loptičku pomedzi Tomíka a tyčku jeho brány. Neskôr Laudon našiel spoza brány Martvoňa a bolo 0:3. Obrovskú šancu znížiť mal Korec, ale hosťujúci brankár sa hodil ako rybička a loptičku vytesnal mimo brány. Domáci potom otvorili hru, čo vyústilo v brejky hostí. Jeden z nich využil svojim druhým gólom v zápase Král, keď nechytateľne vymietol šibenicu. Harvard sa v snahe streliť aspoň čestný úspech skúsil hru bez brankára. Toto využil Smutný, ktorý do prázdnej brány zavŕšil skóre na 0:5. Výsledok nesvedčí o predvedenej hre, nakoľko tá bola vyrovnaná. Hrá sa však na góly a hostia boli efektívnejši.

A ako videl derby jeden z aktérov, obranca Harvardu Marek Lenner:  Zápas v ktorom nestrelíme žiadny gól sa hodnotí ťažko. Na jednu stranu sme boli spokojní s hrou, no na druhú, bez streleného gólu nemôžeme pomýšľať na žiadne body. Čistých šancí, ktoré sme mali premeniť na gól bolo viac. My sme ich však v dôležitej časti zápasu nevyužili a Topoľčany áno. To rozhodlo. Aj keď sa nám výsledkovo príliš nedarí, cítim, že to je iné ako minulé sezóny. Celý tím je viac odhodlaný bojovať jeden za druhého a nechať na ihrisku všetko. O to viac je pre nás frustrujúce keď nám veci nevychádzajú podľa našich predstáv. Sú zápasy, ktoré odohráme dobre, no v konečnom dôsledku z nich nemáme nič. Verím však, že nás to neodradí, budeme trpezliví a vytúžené víťazstvá prídu. Ďakujem aj fanúšikom, ktorí chodia do haly a verím, že pri nás zotrvajú aj naďalej. Šancu na reparát budeme mať už čoskoro.

Viac informácií k zápasu: FBK Harvard Partizánske 0:5 FbO Žochár Topoľčany

Autor: Tomáš Peciar