Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske
26_20231013_115445.jpg
4_20210914_102125.jpg

Ženy Partizánskeho na čele tabuľky!

Prvá liga žien mala počas víkendu na programe zápasy prvých dvoch kôl. FBK Harvard Partizánske v 1.kole doma privítal CAPITOL Floorball Club, ktorý sa netají ambíciou na postup do extraligy. V 2.kole to boli Snpierky z Bratislavy.

Capitol pricestoval do Partizánskeho len s dvomi päťkami a zo začiatku držal krok, ale len do prvej presilovky pre Harvard. Tú využila Dobošová a Harvard tento gól nakopol. Do prestávky pridal ešte päť gólov a  vyhral úvodnú tretinu 6:0. Dlhšie sa strelecky hľadala Drábeková, ktorá nastrelila tri tyčky, neskôr sa však už chytila a strelila aj tri góly. Harvard si vybudoval solídny náskok 11:2. V závere však prišlo k výraznému poľaveniu, čo hosťujúce hráčky využili na kozmetickú úpravu výsledku. Konečných 11:6 pre Partizánske je zaslúžených. „Proti Capitolu sme nastúpili bez rešpektu, snažili sme sa vysoko napádať a ísť po zisku loptičky rýchlo do zakončenia. Myslím, že sme súpera zaskočili a urobili si potrebný náskok na to, aby sme zápas dohrali k našej spokojnosti. Naopak ale musím povedať aj to, že moje dievčatá nezvládli záver duelu, čo sme si vysvetlili hneď po jeho konci a dúfam, že to už nezopakujeme,“ povedal tréner Partizánskeho Dušan Ďuríček

V úspešnom ťažení pokračovalo Partizánske aj v druhom zápase, keď si doma poradili s bratislavským Snipers po víťazstve 8:2. Harvard mal od začiatku navrch, góly však nepribúdali tak rýchlo ako v prvom zápase. Skóre otvorila svojim prvým gólom medzi ženami ešte len 15-ročná Chiara Liana Ducká. Po prvej tretine svietilo na tabuli skóre 3:0. Harvard si postupne vybudoval náskok 7:0. Hosťkám sa síce podarilo znížiť, skóre ale uzavrela svojim štvrtým gólom v zápase Drábeková, ktorá tak so 7 zásahmi vedie tabuľku strelkýň. „Proti Snipers sme nastúpili bez troch hráčok zo základnej zostavy, ale mladé náhradníčky zabojovali a zastali si svoje miesto. Zaslúžene sme s plným bodovým ziskom, ale dobre viem, že máme čo ešte zlepšovať,“ doplnil Ďuríček.


Autor: Miroslav Hýlek | SZFB