Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

Zápas o čelo tabuľky v réžii žien Harvardu

Družstvo žien putuje ligou aj naďalej bez prehry a s presvedčivými výsledkami. Dôkazom toho bol aj uplynulý víkend, keď v šlágri porazili Capitol Bratislava a o deň neskôr aj Snipers Bratislava.

Tempish CAPITOL Floorball Club - FBK Harvard Partizánske 4:13 (1:2, 2:6, 1:5)

Hlavným ťahákom 8.kola bol isto zápas medzi Capitolom a Harvardom. Harvard síce v domácom meraní síl uspel, Capitol však odvtedy ťahal šnúru bez straty bodu a tak sa očakával vyrovnaný zápas. Hosťkám navyše chýbala kapitánka Detková.

Domáce šli do vedenia už v 2.minúte zásluhou Krivulčíkovej. Harvardu sa podarilo do prestávky duel otočiť vo svoj prospech a to zásluhou dvoch gólov Papiernikovej.

V úvode druhej časti prišla chvíľa Tamary Dobošovej, ktorá v rozmedzí 11 sekúnd strelila dva góly a Harvard razom odskočil. Prvý gól v sezóne potom strelila aj Tarčáková. Domácim sa síce podarilo znížiť, ale Harvard znovu odpovedal dvojgólovo a navyšoval skóre. Po dvoch tretinách svietil na tabuli stav 3:8, najmä zásluhou spomínanej Dobošovej so 4 gólmi.

Tá v tretej tretine prenechala taktovku iným a Harvard sa presadil celkovo šesťkrát. Za domácich medzitým len korigovala opäť Krivulčíková. Harvard tak aj za podpory svojich priaznivcov potvrdil svoju dominanciu a rázne kráča za postupom.

"Výborné zachytala naša brankárka Plevková, strelecky sa presadzoval po výbornom pohybe a kombinačnej hre prvý útok. Druhý zas poctivo makal v obrannej činnosti a dokonca pridal aj nejaký gól, takže som spokojný. Súper hral miestami tvrdšie, no ja som rád, že sme sa nezľakli a hrali svoju hru." zhodnotil tréner Dušan Ďuríček.

EXEL Snipers Bratislava - FBK Harvard Partizánske 3:8 (1:1, 0:5, 2:2)

V tomto zápase nastúpil Harvard bez viacerých opôr, čo umožnilo domácim hráčkam držať sa v hre. Vlastným gólom už v 2. minúte im k tomu dopomohla aj brankárka Plevková. Harvardu sa podarilo vyrovnať až v 14.minúte, keď presne namierila Červená.

Druhá tretina bola v podaní Harvardu o poznanie lepšia. Do vedenia ho dostala opäť Červená. K nej sa pridali ďalšie 3 hráčky celkovo štyrmi gólmi a Harvard tak položil základ k víťazstvu.

V tretej tretine domáce dvakrát znížili, ale hráčky Harvardu na každý gól odpovedali a tak gólový rozdiel ostal nezmenený až do konca zápasu. Za Harvard hviezdila najmä Lenka Červená ktorá si pripísala 4 góly a 2 asistencie.

Proti Snipers sme nastúpili bez kľúčových hráčok a tak dostali príležitosť dievčatá, ktoré hrávajú v tretej formácii. S dosiahnutým výsledkom som spokojný aj keď naša hra bola v úvodnej tretine trochu slabšia. V šatni sme si povedali niekoľko slov a počas druhej tretiny sme rozhodli o našom víťazstve,“  doplnil Dušan Ďuríček pre SZFB.

Autor: Tomáš Peciar