Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
ŠK Fbk Kométa Spišská Nová VesFBK Harvard
4:3(2:2, 0:0, 2:1)
po 20. 2. 2023 17:00 @ ŠH Spišská Nová Ves, Hyundai extraliga - nadstavba, 5. kolo

V televíznom zápase šanca na body do poslednej sekundy

V poradí náš tretí televízny zápas sme odohrali na východe krajiny proti FBK Kométa Spišská Nová Ves. S týmto súperom sa nám podarilo pred mesiacom doma zvíťaziť v pomere 4:3 po samostatných nájazdoch. Zo zápasu sme si odniesli dva body, jediné, ktoré sme zatiaľ získali v nadstavbovej časti. No verili sme, že môžeme pridať ďalšie. Už samotný zápas pred televíznymi kamerami bol motiváciou a tiež dobrým impulzom ako ukázať, že predchádzajúca nešťastná prehra s Pruským bola len naším zlým dňom a rozhodne dokážeme hrať oveľa lepšie.

Na zápas sme vycestovali takmer v kompletnom zložení, čo predpokladalo, že sa nechceme domov vrátiť s prázdnymi rukami. Do bránky sa postavila líderka extraligových štatistík Radka Mládenková a do poľa sme mali k dispozícii skoro tri kompletné formácie. Prvá tretina priniesla v celku útočný florbal s rovnakým počtom gólov na oboch stranách. Ako prvé sa už v 3. minúte presadili domáce florbalistky zásluhou najlepšej strelkyne ligy Kláry Grossovej.  V nasledujúcich minútach Harvard viackrát podržala Mládenková, čím opäť potvrdila svoje kvality. V 9. minúte sa o vyrovnanie postarala Sophia Dobišová, ktorá nekompromisne strelou do horných častí bránky prekonala domácu Vartovníkovú. Výbornú prácu pri tomto góle spravila Michaela Vršková, ktorá v strede ihriska svojím vedením loptičky zamestnala až štyri súperky a následne prihrala na nikým nestráženú strelkyňu a tá už nemala problém rozvlniť sieť. Z vyrovnania sme sa však netešili ani dve minúty, keď po prihrávke spoza bránky nepokrytá Hrabovská opäť poslala Spišiačky do vedenia. Posledné slovo v tretine mala ale „Harvarďáčka“ Vršková, ktorej sa v polovici 19. minúty podarilo prelomiť streleckú smolu z posledných zápasov. Asistenciu pri góle si pripísala Alexandra Vaňová.

Po prestávke pokračovala ofenzívna hra z oboch strán podporovaná výbornými zásahmi domácej a hosťujúcej brankárky. V prostrednej časti hry začal mať Harvard postupne herne navrch. Čoraz častejšie sa dievčatá tlačili do útoku, vyhrávali kľúčové osobné súboje, čo sa muselo zákonite prejaviť chybami na strane Kométy. Domáce florbalistky začali aj častejšie faulovať. Prakticky celú druhú polovicu tejto tretiny hral Harvard v početnej výhode. Postupne sa faulom previnili Marcinková, Grossová Klára, Buková a Točeková si odsedela trest za protesty domácej lavičky. Dokonca hosťujúce hráčky mali aj veľkú výhodu v hre 5 na 3.  V presilovkách sme si vytvorili potrebný tlak, snažili sme sa o rýchle kombinácie, aj šancí na strelenie gólov bolo ako maku. Nuž, len nás opäť zradila tá nešťastná koncovka a aj domáca brankárka mala svoj deň. Početné výhody sme síce nevyužili, ale ešte nič nebolo stratené. Do druhej prestávky obe družstvá odišli za nezmeneného stavu a o osude zápasu sa tak malo rozhodnúť v poslednom dejstve.

Tretia tretina opäť priniesla aj góly.  Na konci druhej minúty si do útočného pásma nabehla Buková a poslala Kométu do vedenia 3:2. Už o minútu mali domáce hráčky príležitosť prvej presilovej hry, ktorú aj využili. V 45. minúte bol tak po presnom zásahu Cuprákovej už dvojgólový rozdiel v skóre.  O zápase ešte nebolo vôbec rozhodnuté, keďže vo florbale sa vie skóre veľmi rýchlo zmeniť. Šancu na zníženie dostal aj Harvard, keď po faule na prenikajúcu Detkovú rozhodkyne nariadili trestné strieľanie. Loptičku si vzala hosťujúca kapitánka Tamara Dobošová, ktorá brankárku Vartovníkovú, narozdiel od domáceho zápasu žiaľ neprekonala. „Harvarďáčky“ to ešte nevzdávali a neustále sa snažili niečo s nepriaznivým výsledkom urobiť. Viackrát sa pokúsili aj o hru v šestici, skúšali to ako sa len dalo. Vytúžený gól aj prišiel, hoci až dve sekundy pred koncom duelu. Po prihrávke od Lenky Červenej svoj druhý gól v zápase strelila Vršková a upravila výsledok na 3:4 z pohľadu Harvardu.

Miška Vršková sa so zápasovou bilanciou 2+1 stala najlepšou hráčkou Harvardu. Konečne sa jej podarilo prelomiť streleckú smolu z predchádzajúcich zápasov.
Svoj výkon zhodnotila nasledovne: „Podľa mňa sme odohrali lepší zápas ako ten predchádzajúci. Vo všeobecnosti sme boli živšie. S babami sme si aj povedali, že už od začiatku – už od rozcvičky, treba zamakať. Chceli sme vyhrať a aj trochu viac sa nám darilo plniť pokyny trénera. Hoci určité veci sme stále neplnili tak ,ako sme si hovorili a preto sme dostali aj góly. Myslím si, že zápas bol celkom napínavý. Veľká škoda niekoľkých nepremenených šancí ako napríklad: presilovka 5 na 3, trestné strieľanie a iné gólové šance. Kebyže ich využijeme, zápas mohol vyzerať inak. Čo sa týka mňa, určite mi pomohla zmena postu, ktorú som veľmi rada uvítala a hneď sa mi do zápasu išlo s ešte väčšou chuťou. Na druhej strane som v tomto zápase skúšala novú hokejku, tak možno mi aj to pomohlo (smiech). Očakávania z nasledujúceho zápasu nemám, no jednoznačne ho chceme vyhrať a skončiť na treťom mieste v tabuľke práve kvôli voľbe súpera. V podstate v nadstavbe ešte stále o nič nejde, nakoľko play off je úplne nová súťaž. A kto chce byť na konci súťaže prvý, skrátka musí poraziť každého.“
Tréner družstva Dušan Ďuríček zhodnotil televízny zápas takto: „Výsledok z tohto zápasu je dobrý, ale určite sme mali na viac. Nevyužiť ponúknutú šancu, ktorú sme dostali v podobe presiloviek, sme zahodili do koša“, a tak sme nemohli pomýšľať na lepší výsledok

Odvetný nadstavbový zápas proti FBK Kométa Spišská Nová Ves sa tak skončil tesnou prehrou pre FBK Harvard Partizánske. Pozitívom zápasu bola zlepšená hra a snaha dievčat zabojovať o body až do poslednej sekundy. Už najbližšiu sobotu (25.2.2023 o 17:00) privítame v najdôležitejšom zápase nadstavby NTS FK - ZŠ Nemšovú. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude priamy súboj o 3. miesto v tabuľke a hlavne o prvej voľbe súpera do štvrťfinále play off. Veríme, že aj vďaka podpore domáceho publika to naše dievčatá zvládnu a tak sa všetci spoločne tým najlepším spôsobom naladíme na najdôležitejšiu časť sezóny, ktorá je už predo dvermi.

Zápasové resumé: Nadstavba A (1.– 4.)
5. kolo (20. 2. 2023): FBK Kométa Spišská Nová Ves vs FBK Harvard Partizánske : 4 – 3
G
óly Harvardu: 9. Dobišová (Vršková), 19. Vršková (Vaňová), 60. Vršková (Červená)