Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
ŠK 98 PruskéFBK Harvard
7:4(2:1, 1:2, 4:1)
ne 16. 10. 2022 11:00 @ MŠH Dubnica nad Váhom, Hyundai extraliga, 4. kolo
26_20231013_115445.jpg
42_20221017_200538.jpg

V súboji o priebežné prvé miesto úspešnejšie Pruské

V dohrávke 4.kola Hyundai extraligy žien zavítali hráčky Harvardu do Dubnice nad Váhom, kde svoje domáce zápasy hráva ŠK 98 Pruské. Pruské doposiaľ nestratilo ani bod a tento zápas tak bol priamym súbojom o post lídra tabuľky.

ŠK 98 Pruské 7:4 FBK Harvard Partizánske (2:1, 1:2, 4:1)

Už po minúte a 8 sekundách otvorila skóre bývala hráčka Harvardu Drábeková. V polovici prvej časti hry odpovedala Vršková. V závere však vedenie na stranu domácich vrátila Žikavská. V druhej tretine najprv vyrovnala Vičanová a potom v presilovej hre naklonila misky váh na stranu Harvardu Vršková. Na prestávku sa však šlo za nerozhodného stavu, keď sa vyrovnať podarilo Hrehušovej. Posledná tretina patrila domácim, ktoré vsietili štyri góly po sebe a spravili tak rozhodujúci náskok. Dva góly strelila Gaborová, po jednom pridali Drábeková a Žikavská. Znížiť sa ešte podarilo Dobošovej, na viac sa už ale hráčky Harvardu nezmohli a domov tak odchádzajú s prehrou. Pruské ostáva na čele bez straty bodu.

Hlasy po zápase:

Dušan Ďuríček (tréner FBK Harvard)"Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Chceli sme hlavne favorita potrápiť a možno aj uchmatnúť nejaké body. Po dvoch tretinách to bolo nádejne a aj keď sme nehrali úplne to, čo sme chceli, stav 3:3 bol pre nás prijateľný. V tretej tretine som spravil zmenu v zostave , ktorá možno rozhodla o tom, že nás to stalo dva rýchle góly a súper sa dostal na koňa. Prehru beriem na seba. Nič sa ale nedeje, tešíme sa na ďalšie zápasy, v ktorých chceme naplno bodovať už najbližšiu nedeľu doma."

Foto: Timotej Klenovič