FBK HarvardŠK Fbk Kométa Spišská Nová Ves
2:6(1:1, 1:2, 0:3)
so 6. 1. 2024 17:00 @ MŠH Partizánske, Hyundai extraliga - nadstavba A, 1. kolo

Úvodný zápas nadstavby pre Spišskú

Sériu troch po sebe idúcich domácich zápasov v Nadstavbe o 1.-4. miesto odštartoval Harvard Partizánske proti Spišskej Novej Vsi. Vzájomné zápasy oboch súperov boli v tejto sezóne vyrovnané 1:1, platilo „Môj dom, môj hrad.“

Domáce florbalistky nastúpili na zápas s čiernymi páskami. Vzdali tým úctu nedávno zosnulému hráčovi klubu, kapitánovi mládežníckych družstiev a kamarátovi – 13-ročnému Dávidovi Galáčovi. Číslo #98, ktoré Dávidko hrdo nosil na drese, bude pre náš klub navždy vzorom bojovnosti, nezlomnosti a odvahy v dosahovaní svojich snov. Po nástupe oboch tímov na palubovku si spoločne všetci prítomní v hale uctili pamiatku Dávidka Galáča aj minútou ticha.

Na súpiske domáceho tímu naďalej chýbala zranená kapitánka Tamara Dobošová. Naopak, premiéru si odkrútila nová hráčka s číslom #77 Jana Boberová. V samotnom zápase sa diváci ešte ani poriadne neusadili a už sa prvýkrát menilo skóre. O úvodný gól sa v 28. sek. postarala Spišiačka Sabolová. V 8. min. vyrovnala Harvarďáčka Aneta Mária Petríková, ktorá sa presadila z predbránkového priestoru po presnom pase z ľavej strany od Lenky Červenej. Do konca tretiny mohli domáce hráčky otočiť skóre, ale ponúknutú presilovku zo začiatky 14. min. nevyužili. Najväčšiu šancu v nej mala Ela Valentová, no jej strela len opečiatkovala bránku. A keď ani hráčky Kométy svoje šance na gól nepretavili, išlo sa na prvú prestávku za nerozhodného stavu.

Od začiatku druhého dejstva florbalistky Harvardu pridali o niečo viac na tempe ako v prvej tretine, avšak opäť ich súper trestal v úvodných minútach. V 23. min. na 1:2 upravila Bajtošová. Našťastie sa hostky radovali z vedenia len dve minúty. O vyrovnanie sa postarala Michaela Vršková potom, čo ju po nádhernej kombinácii našla nestráženú Lenka Červená. Lenže o ďalšie dve minúty Harvard opäť prehrával. Sabolovej strela zapadla za chrbát brankárky Mládenkovej. Harvardu sa do konca dejstva vyrovnať nepodarilo. Nezmenila to ani skrátená presilová hra.

Aj začiatok záverečnej tretiny bol ako cez kopirák prvých dvoch . Opäť udreli hráčky Kométy. Hrabovská sa zmocnila loptičky spoza bránky, šikovne sa uvoľnila a pohotovo zvýšila na 4:2 pre svoj tím. Zápas ale nebol definitívne rozhodnutý, ešte stále sa dalo s výsledkom niečo urobiť. Lenže už o minútu prišiel asi zlomový moment, keď sa nešťastne zranila Radka Mládenková. V zápase nemohla pokračovať a na jej miesto nastúpila Daniela Zvarová. Tá opäť potvrdila svoje kvality, hoci Partizánske ešte dvakrát inkasovalo. V 45. min zvyšovala druhým gólom Hrabovská a v 52. min do prázdnej bránky zase Viktória Grossová. Hru bez brankárky sa snažil domáci tréner naordinovať až do konca duelu v snahe, niečo ešte s výsledkom urobiť. Šance na to aj boli. No dnes a hlavne po zranení svojej brankárky, padla akási deka na naše dievčatá, čo sa žiaľ potvrdilo aj pri nesprávnom striedaní v 56.min. Do konca tretiny sa už skóre nezmenilo.

Nevydarený zápas nič ešte neznamenal. O prvé body do nadstavby sa pokúsia dievčatá zabojovať v ďalších zápasoch, v ktorých aj my fanúšikovia im budeme opäť kryť chrbát a bez ohľadu na výsledok ich motivovať vpred. To môže byť zaručený úspech, ako obstáť v neskorších kľúčových zápasoch.

Pozápasové reakcie:

Prvý nadstavbový duel takto zhodnotil tréner Dušan Ďuríček: „Znova to bol z našej strany jeden z tých slabších zápasov. Prejavila sa absencia kapitánky, keď sme stratili silu nášho prvého útoku. Postupne sa prejavilo aj to, že nám chýbali tréningy. No a keď sa na ihrisku trápite, príde ďalšia facka v podobe zranenia brankárky. Skúšali sme sa vrátiť ešte do zápasu , ale dnes to nešlo. Nič sa nedeje, je to nadstavba. Treba sa tu len vyhrať a skúšať si veci potrebné do play off.“

Zápasové resumé:

NADSTAVBA 1.-4. miesto 1. kolo: (6. 1. 2024)
FBK Harvard Partizánske vs  ŠK FBK Kométa Spišská Nová Ves   2 – 6
Góly Harvardu: 8. Petríková (Červená), 25. Vršková (Červená)

Zostava Harvardu: Mládenková (od 44. min Zvarová) – Červená, Oškrdová, Detková, Petríková, Vršková – Vaňová, Dobišová, Valentová, Kašlík, Brídová – Boberová, Muranová, Ducká, Tarčáková, Utekalová

Ďalší extraligový program NADSTAVBA 1.-4. miesto:

2. kolo (6. 1. 2024 o 17:00): FBK Harvard Partizánske vs ŠK FBK Kométa Spišská Nová Ves