Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske
26_20231013_115445.jpg
38_20220923_165242.jpg

Úspešný vstup do sezóny

Florbalistky FBK Harvard v úvodnom dvojstretnutí, ktoré odohrali na domácej palubovke, získali štyri body. Najskôr v sobotu deklasovali Sabinov vysoko 16:1 a na druhý deň podľahli Spišskej Novej Vsi po predĺžení 6:7, keď o víťazstvo prišli sekundu pred vypršaním tretej tretiny.

FBK Harvard Partizánske 16:1 FBC Predátor Sabinov

Domáce už v 16. sekunde poslala do vedenia Vičanová, no na začiatku 12. min Platková zrovnala skóre. Nervozita zväzovala ruky domácich hráčok, ktorým dve sekundy pred vypršaním úvodnej tretiny počas oslabenia vrátila vedenie Červená. Po gólovo vyrovnanej prvej tretine urobili harvarďáčky s predátorkami v druhom dejstve krátky proces. Na začiatku 22. min spustila gólový uragán Harvardu nová akvizícia domácich Vršková a na konci 38. min Detková upravila na 11:1. Zverenkyne trénera Dušana Ďuríčka však nemali dosť a gólostroj nezastavili ani v poslednej tretine. V polovici poslednej minúty Papierniková stanovila víťazstvo Harvardu na 16:1.

Hlasy po zápase

Dušan Ďuríček (tréner Harvardu): "Trošku ťažšie sme sa rozbiehali. Bolo vidieť, že v 1. tretine sú dievčatá ešte nervózne, keďže je to pre nich nová súťaž. Cez prestávku sme ich ukľudnili, spravili sme trochu zmenu v hre a myslím, že nám to prinieslo góly, ktoré sme potrebovali. Dokázali sme súperovi odskočiť a dotiahnuť zápas do víťazného konca aj s vyšším skóre za čo sme vďačný."

Vanessa Vičanová (najlepšia hráčka Harvardu v zápase): "Pred našim prvým zápasom sme mali rešpekt. Samozrejme, chceli sme vyhrať, no na začiatku to bolo od nás opatrné nakoľko sme nevedeli čo od súpera očakávať. Keďže bol súper pasívnejší tak do zvyšných 2. tretín sme išli s väčším nasadením, premieňali sme šance a to sa ukázalo aj na konečnom skóre. Ďakujeme súperovi za zápas."

Maroš Jakubčo (tréner Sabinovu): "Zápas sa hodnotí ťažko. Domáce hráčky nás prehrali v každom aspekte, no na druhej strane som veľmi hrdý na dievčatá za to, ako pristúpili k zápasu, keďže ho zobrali zodpovedne a hrali ho celých 60 minút. Každopádne máme na čom stavať. Bohužiaľ, kvôli chorobám a absenciám sme mali dosť oklieštenú zostavu, no som rád že si baby zahrali.

FBK Harvard Partizánske 6:7pp Kométa Spišská Nová Ves

Domácim florbalistkám vyšiel úvod stretnutia, keď Červená v rozpätí osemdesiatich sekúnd vsietila dva góly. Hostky odpovedali rovnakou mincou a v 12. min im stačilo len sedem sekúnd, aby Sabolová s Jančárovou zrovnali skóre. Na konci 14. min Dobošová vrátila Harvardu vedenie, ktoré si domáce florbalistky udržiavali až do samého záveru stretnutia. Dramatickú koncovku vystupňovala Dobošová, ktorá mala na svojej florbalke rozhodnutie. V 53. min však nepremenila trestné strieľanie, keď trafila rameno brankárky Vartovníkovej. Hostky sa minútu pred koncom tretej tretiny odhodlali pre power play a Viktória Grossová nahodenou loptičkou cez spleť tiel sekundu pred vypršaním riadneho hracieho času poslala duel do predĺženia. A na konci 5. min predĺženia Viktória Grossová strhla víťazstvo na stranu Spišiačok.

Hlasy po zápase

Dušan Ďuríček (tréner Harvardu): "Dnes to bol výborný zápas, ktorý bol vyrovnaný celých 60 minút počas ktorých mohli diváci vidieť výborný florbal. Čo sa týka výsledku - taký je florbal. K víťazstvu nám chýbala jedna sekunda, no nedá sa nič robiť. Z tejto chyby sa musíme poučiť a do konca sezóny už nič podobné nespraviť. Súpera musím pochváliť za to že sa nevzdal. Obidve družstvá išli na dno svojich síl keďže je začiatok sezóny a kondícia hráčok ešte nie je taká ako by mala byť. Súperovi gratulujem k bodom a ďakujem svojim dievčatám za to, čo tu predviedli."

Michaela Vršková (najlepšia hráčka Harvardu v zápase): "Zápas bol  s dobrým súperom veľmi vyrovnaný. Škoda výsledku zápasu ktorého skóre sa neustále menilo. Vždy keď sme vyhrávali, súper sa dokázal dotiahnúť. Je škoda posledného gólu sekundu pred koncom zápasu kedy sme mohli lepšie podržať loptu, spraviť jednu kľučku navyše a nedať tak súperovi šancu na vyrovnanie."

Autor článku: Marián Petrík | Noviny TEMPO
Foto: Peter Hačko