Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
EXEL Snipers BratislavaFBK Harvard
4:11(1:1, 1:4, 2:6)
so 19. 2. 2022 17:00 @ ŠH Lekárskej fakulty Bratislava, 1. liga žien - PLAYOFF, semifinále

Úspešný vstup do playoff!

Ženská 1. liga sa prehupla do vyraďovacej časti. V semifinále hranom na 2 víťazné zápasy si Harvard vybral za súpera bratislavský Snipers. Prvý zápas sa hral na palubovke súpera a naše ženy získali dôležitý bod.

Exel Snipers Bratislava 4:11 FBK Harvard Partizánske

Do Bratislavy cestovali ženy vo veľmi oklieštenej zostave s 10 hráčkami. Domáce tak zrejme zacítili šancu uštedriť Harvardu prvú prehru v sezóne. V prvých 10 minútach sa obidva tímy len rozťukávali a skóre otvárala až v 11. minúte Dobošová. Bojovnosť Snipers slávila svoj úspech už o tri minúty neskôr kedy vyrovnávala na 1:1 Drgonová. Do šatní sa tak išlo za vyrovnaného stavu.

Od začiatku 2. tretiny však už Harvard svojim náporom dokázal zlomiť obranu súpera a postupne sa presadili Dobišová, Tarčáková a Kulová. Sériou týchto troch gólov tak Harvard položil základ úspechu v zápase. Do konca prestávky sa ešte presadila za domáce hráčky Jurkovičová a za Harvard druhýkrát Kulová.

Aj v 3. tretine potvrdzovali ženy Harvardu rolu favorita a v zápase sa začali presadzovať čoraz viac. V poslednej časti zápasu strelili dokonca šesť gólov. Celkovo sa v zápase presadila hattrickom Dobošová a Tarčáková. Po dva góly zaznamenali Kulová, Dobišová a jeden pridala Alexandra Oškrdová.

Zaujímavosťou zápasu je aj štart novej brankárky Harvardu - Michaely Oškrdovej, ktorá sa do bránky dostala v poslednej tretine, kedy striedala Nikolu Plevkovú. Miška posilnila družstvo žien tesne pred playoff.

„Ťažšie sme sa rozbiehali, pokiaľ sme si zvykli na povrch. Viazla nám prihrávka, čo kazilo kombinácie, ale po prvej prestávke sme sa rozbehli a zaslúžene vyhrali aj napriek veľkej absencii hráčok.“  povedal pre SZFB tréner Dušan Ďuríček.

V semifinálovej sérii hranej na dva víťazné zápasy tak ženy Harvardu zaznamenali dôležitý prvý bod. Ukončiť sériu sa budú snažiť už túto sobotu 26.2.2022 o 16:00 v MŠH Partizánske. V prípade vyrovnania série bude 3. zápas odohratý hneď na druhý deň o 11:30 kvôli obsadenosti našej športovej haly na neutrálnej pôde v Topoľčanoch.

Očakávame, že v sobotu prídete ženy podporiť a pomôcť im svojimi hlasivkami v boji o postup do finále.