Športovec mesta Partizánske za rok 2023

Aj tento rok prebieha v týždenníku TEMPO anketa športovec mesta Partizánske za rok 2023 v ktorej nechýbajú ani naši členovia. O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodnú čitatelia týždenníka hlasovaním. V nasledujúcich riadkoch si zodpovieme základné otázky - ako a do kedy môžete zahlasovať a takisto si v krátkosti predstavíme zástupcov nášho klubu.

Ako hlasovať?

V každom týždenníku TEMPO nájdete „tiket“ v ktorom je potrebné vypísať nominantov za ktorých hlasujete. Tento tiket je potrebné poslať na adresu redakcie „Vydaveľstvo TEMPO, Februárová 152, 958 01 Partizánske“ alebo je možné tiket vhodiť do schránky redakcie. Takisto môžete vypísaný tiket z novín odovzdať trénerom jednotlivých družstiev, ktorý tikety budú zbierať.

Do kedy je možné hlasovať?

Uzávierka ankety športovec mesta Partizánske je 13. marca 2024.

Kedy bude vyhlásenie výsledkov?

Vyhlásenie víťazov ankety bude opäť súčasťou galaprogramu Večer športovcov, ktorý je naplánovaný na piatok 22. marca 2024 od 18:00 v kinosále Panoramatického 3D kina v Partizánskom.

Akí sú nominanti nášho klubu?

Kategória do 15 rokov: Jakub Jaššo
Ako kapitán doviedol tím ml. žiakov FBK Harvard Partizánske až k titulu Majstrov Slovenska vo svojej kategórii, čo bol zároveň prvý titul klubu v chlapčenským kategóriách. Na záverečnom turnaji, do ktorého postúpilo najlepších 20 klubov z celého Slovenska nedali šancu žiadnemu zo svojich súperov a v každom zápase zvíťazili minimálne štvorgólovým rozdielom. Jakub bol ofenzívnym ťahúňom tohto tímu.

Kategória 15-19 rokov: Lenka Červená
Uplynulý rok potvrdila, že patrí medzi najväčšie talenty slovenského florbalu. Ako najproduktívnejšia hráčka minulej sezóny Hyundai extraligy žien výraznou mierou prispela k zisku titulu Majstra Slovenska. V 29 zápasoch nazbierala dokopy 86 kanadských bodov za 38 gólov a 48 asistencií, čím sa zároveň stala aj najlepšou nahrávačkou celej ligy. Lenka bola po konci sezóny na Galavečere slovenských florbalových osobností ocenená ako celkovo najlepšia juniorka slovenského florbalu a zároveň najlepšia hráčka Hyundai extraligy žien. V závere kalendárneho roka reprezentovala svoju krajinu na Majstrovstvách sveta žien v Singapure, kde Slovensko skončilo na 5. mieste. Lenka bola druhou najproduktívnejšou hráčkou Slovenska. V rozhodujúcom stretnutí o 5. miesto proti Poľsku v ktorom si reprezentácia zabezpečila postup na Svetové hry 2025 sa stala najlepšou hráčkou zápasu. Okrem florbalu reprezentovala Slovensko aj na Majstrovstvách sveta v hokejbale vo formáte 3 na 3, na ktorých získala bronz.

Kategória nad 19 rokov: Tamara Dobošová
Tamara ako kapitánka tímu doviedla ženský tím FBK Harvard Partizánske k titulu Majstra Slovenska. V tejto úspešnej sezóne nazbierala v 28 zápasoch 52 kanadských bodov za 30 gólov a 22 asistencií čo ju vynieslo na 7. miesto v tabuľke produktivity Hyundai extraligy žien. Tamara získala okrem florbalového titulu aj titul Majsterky Slovenska v hokeji s klubom MHK Martin kde bola najproduktívnejšou hráčkou a najlepšou strelkyňou tímu. Týmto unikátnym kúskom sa stala prvou hráčkou na Slovensku, ktorá v jednom roku získala titul vo florbale a aj v hokeji zároveň. Na konci kalendárneho roka reprezentovala Slovensko na florbalových Majstrovstvách Sveta v Singapure, kde reprezentácia skončila na 5. mieste a zabezpečila si miestenku na Svetové hry 2025. Takisto reprezentovala Slovensko aj na Majstrovstvách sveta v hokejbale vo formáte 3 na 3, na ktorých získala bronz.

Kategória tréner: Dušan Ďuríček
Hlavný tréner florbalového klubu FBK Harvard Partizánske zažil skvelú sezónu. V apríli doviedol ženský tím k historickému titulu Majsteriek Slovenska, čo je jednoznačne jeho najväčším kariérnym úspechom. Dokázal to len rok po postupe do Hyundai extraligy žien, čo sa doposiaľ nikomu nepodarilo. V júni bol vďaka tomu ocenený na Galavečere florbalových osobností cenou pre najlepšieho slovenského trénera v kategórii žien. Okrem klubových úspechov je tréner Ďuríček aj hlavný trénerom reprezentácie junioriek a asistentom trénera reprezentácie žien. Práve s reprezentáciou žien dosiahol v decembri na Majstrovstvách sveta v Singapure ďalší úspech. Slovensko sa umiestnilo na 5. mieste, čím splnilo stanovený cieľ a zabezpečilo si miestenku na Svetové hry 2025 v Číne

Kategória kolektívy: FBK Harvard Partizánske - ženy
Ženský florbalový tím klubu FBK Harvard Partizánske získal v kalendárnom roku 2023 titul Majsteriek Slovenska. Zároveň prepísali viaceré historické štatistiky. Na celkové prvenstvo dosiahli ako nováčik extraligovej súťaže, čo sa doposiaľ v slovenskom florbale nikomu nepodarilo. Pre mesto Partizánske získali titul Majstrov Slovenska v kolektívnom športe po dlhých 29 rokoch. Rozhodujúci finálový zápas sledovalo v beznádejne vypredanej MŠH Partizánske naživo 1200 divákov. Hráčky majstrovského tímu zároveň ovládli všetky individuálne štatistiky súťaže (produktivita a asistencie – Lenka Červená, góly – Michaela Vršková, úspešnosť zákrokov – Radka Mládenková).