26_20231013_115445.jpg
46_20230205_201515.jpg

Športovec mesta Partizánske za rok 2022

Aj tento rok prebieha v týždenníku TEMPO anketa športovec mesta Partizánske za rok 2021/2022 v ktorej nechýbajú ani naši členovia. O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodnú čitatelia týždenníka hlasovaním. V nasledujúcich riadkoch si zodpovieme základné otázky - ako a do kedy môžete zahlasovať a takisto si v krátkosti predstavíme zástupcov nášho klubu.

Ako hlasovať?

V týždenníku TEMPO nájdete „tiket“ v ktorom je potrebné vypísať nominantov za ktorých hlasujete. Tento tiket je potrebné poslať na adresu redakcie „Vydaveľstvo TEMPO, Februárová 152, Partizánske“ alebo je možné tiket vhodiť do redakčnej schránky. Takisto môžete vypísaný tiket z novín odovzdať trénerom jednotlivých družstiev, ktorý tikety budú zbierať.

Do kedy je možné hlasovať?

Uzávierka ankety športovec mesta Partizánske je 10. marca 2023.

Kedy bude vyhlásenie výsledkov?

Vyhlásenie víťazov ankety bude opäť súčasťou galaprogramu Večer športovcov, ktorý je naplánovaný na piatok 24. marca 2023 od 18:00 v kinosále Panoramatického 3D kina v Partizánskom.

Akí sú nominanti nášho klubu?

Kategória do 15 rokov: Jakub Jaššo
Dvanásťročný univerzálny florbalista, ktorý kraľuje individuálnym štatistikám v družstve mladších i starších žiakov FBK Harvard Partizánske. Disponuje výborným prehľadom v hre, pohybom a strelou, čo ho v jeho kategórii radí medzi najväčšie talenty tohto športu na Slovensku. Značnou mierou sa pričinil o zisk titulu vicemajstra Slovenska v kategórii staršej prípravky.

Kategória 15-19 rokov: Lenka Červená
Šestnásťročná univerzálna florbalistka je oporou Harvardu nielen v mládežníckych kategóriách, ale aj v družstve žien, ktoré sa stalo majstrom 1. ligy žien a postúpilo do extraligy, kde v základnej časti obsadilo tretiu priečku. Patrí medzi najlepšie hráčky slovenskej extraligy žien, bola druhou najproduktívnejšou hráčkou (62 bodov), druhou najlepšou strelkyňou (42 gólov) a aj druhou najlepšou nahrávačkou (20 asistencií) extraligy žiačok. Je členkou reprezentačného družstva žien a junioriek, ktoré na majstrovstvách sveta obsadilo 5. miesto. S tromi gólmi a dvomi asistenciami bola treťou najproduktívnejšou hráčkou Slovenska na majstrovstvách sveta junioriek a v stretnutí so Švédskom bola vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu.

Kategória nad 19 rokov: Tamara Dobošová
Dvadsaťročná univerzálna florbalistka je oporou a kapitánkou družstva žien FBK Harvard Partizánske, ktoré sa stalo majstrom 1. ligy žien a postúpilo do extraligy, kde v základnej časti obsadilo tretiu priečku. Patrí medzi najlepšie hráčky slovenskej extraligy žien a je stabilnou členkou slovenskej reprezentácie žien. V uplynulom roku reprezentovalo Slovensko aj na majstrovstvách sveta žien v hokejbale v Kanade, kde gólom na 2:0 v stretnutí s USA spečatila zisk bronzových medailí.

Kategória tréner: Dušan Ďuríček
Skúsený štyridsaťjedenročný tréner vedie v FBK Harvard Partizánske všetky dievčenské kategórie. S dužstvom žien FBK Harvard Partizánske sa stal majstrom 1. florbalovej ligy žien a cez baráž ho priviedol do extraligy, kde po základnej časti obsadilo tretiu priečku. Výrazný úspech dosiahol aj ako hlavný tréner slovenskej florbalovej reprezentácie junioriek, ktorá obsadila na majstrovstvách sveta piate miesto, za čo získala cenu pre najlepší neolympijský kolektív na Slovensku za rok 2022. Je aj asistentom trénera slovenskej florbalovej reprezentácie žien.

Kategória kolektívy: FBK Harvard Partizánske - ženy
Družstvo žien FBK Harvard Partizánske sa stalo majstrom 1. ligy a po troch rokoch sa vrátilo späť do extraligy. V základnej časti aktuálneho ročníka najvyššej slovenskej ligy žien obsadili zverenkyne trénerskej dvojice Dušan Ďuríček - Štefan Rajčan tretie miesto.

Kategória kolektívy: FBK Harvard Partizánske - staršia prípravka
Družstvo staršej prípravky FBK Harvard Partizánske sa stalo vicemajstrom Slovenska. Zverenci trénera Štefana Rajčana počas finálového turnaja slovenského šampionátu zaznamenali sedem víťazstiev a jednu prehru.

Texty boli prevzaté z týždenníka TEMPO - vydanie číslo 4