ŠK Fbk Kométa Spišská Nová VesFBK Harvard
9:6(3:1, 4:1 ,2:4)
ne 5. 11. 2023 12:00 @ ŠH Spišská Nová Ves, Hyundai extraliga žien, 11. kolo

Séria víťazstiev prerušená na východe

Šláger 11. kola HEX medzi FBK Kométou Spišská Nová Ves a FBK Harvardom Partizánske bol priamym súbojom o priebežné prvé miesto v tabuľke. Súčasne išlo o duel tímov, ktoré sa mohli pochváliť viaczápasovou sériou výhier. Spišiačky mali za sebou päť výhier v rade, naše dievčatá dokonca sedem. Otázkou bolo, ktoré družstvo svoje sériu predĺži resp. preruší.

Lepší vstup do zápasu mali naše hráčky. Po niekoľkých šanciach sa ujali vedenia v 4. min z hokejky Dobošovej po prihrávke od Čevernej. Kométa sa rýchlo otriasla a v 7. min. vyrovnala. Úspešnou strelkyňou bola Klára Grossová. Do vedenia domáce hráčky o 4 min. poslala Sabolová a po ďalšej minúte a pól na 3:1 zvýšila Adamcová. Stav, ktorý vo florbale nemusí ešte nič znamenať. Žiaľ, druhá tretina priniesla ešte horší scenár pre Harvard. Naše hráčky sa ocitli trikrát na trestnej lavici. Prvé oslabenie potrestala v 25. min. Klára Grossová. Druhé vylúčenie Partizánčanky ubránili, navyše v ňom aj skórovali. Z trestného strieľania sa presadila Dobošová a rozveselila svoje spoluhráčky. Ich radosť trvala len štyri minúty, lebo po ďalšom vylúčení sa presadila domáca Hrabovská. Slovenská reprezentantka sa na náš smútok zapísala medzi strelkyne aj v 35. a 39 min. a stanovila priebežný stav na 7:2 pre Spišskú.

Do tretej tretiny sa hosťujúci tréner rozhodol vsadiť všetko na jednu kartu, s cieľom ešte zápas zdramatizovať. Vždy, keď naše dievčatá získali útočné pásmo, odvolal brankárku a skúšal to s hrou so šiestimi hráčkami v poli. Gólovy úspech to prinieslo na začiatku 47. min., keď si vlastný gól strelila domáca Kocúrová. Avšak Kométa zakrátko kontrovala, keď sa strelou do prázdnej brány presadila Sabolová. Lenže náš Harvard sa nikdy nevzdáva, nech je výsledok akýkoľvek. V pokračujúcej hre bez brankárky sa im podarilo dať rýchle tri góly a tým vykresať šancu na bodový zisk. Najskôr Brídova v 49. min. využila prihrávku od Dobošovej a skorigovala. Potom sa dvakrát v 52. a 54. min. presadila Červená po navlas rovnakej akcii. Harvarďáčky zahrávali štandartnú situáciu z tesnej blízkosti od bránky a po nacvičenej biliardovek akcii s „Tamčou“ Dobošovou boli razom Partizánčanky opäť v hre o výhru. Lenže chlieb zápasu sa zlomil nevyužitou presilovkou z 56. min. a následnou gólovou bodkovou od domácej Hrabovskej minútu a pól pred sirénou.

Séria výhier Harvardu sa nateraz skončila. Bola to krásna séria, no raz skončiť musela. Teraz prišiel čas na novú. Najbližší domáci duel s Kysuckým Novým Mestom bude tou pravou šancou na jej začiatok. Ako vždy, bude to duel atraktívny, kde sa proti sebe postavia nielen bývalé spoluhráčky, ale aj viaceré reprezentantky, ktoré už čoskoro čaká štart na Majstrovstvách sveta v Singapure. Nech je tento zápas opäť veľkou reklamou na kvalitný florbal, kde naše dievčatá ukážu svoju silu a reprezentantky sa správne naladia na vrchol repre sezóny.

Pozápasové reakcie:

Hlavné slovo v reakciách mal tréner Dušan Ďuríček, ktorý povedal: „Vedeli sme, že nás bude čakať ťažký zápas, ale chceli sme pokračovať na víťaznej vlne. Po našom góle, sme sa nevyhli zopár chybám na vlastnej polovici, čo súper dokonale potrestal. V poslednej tretine sme nemali čo stratiť, tak sme išli do rizika, ale vyplatilo sa. Zápas sme síce neotočili, ale aspoň zdramatizovali a utvrdili sme sa v tom, že v hre bez brankárky vieme skórovať, čo budeme potrebovať v ďalšej fáze ligy.“

Zápasové resumé:

Základná časť 11. kolo (05. 11. 2023) ŠK FBK Kométa Spišská Nová Ves vs FBK Harvard Partizánske 9 – 6
Góly Harvardu:
4. Dobošová (Červená), 29. Dobošová TS, 47. vlastný gól súpera, 49. Brídová (Dobošová), 52. Červená (Dobošová), 54. Červená (Dobošová)

Zostava Harvardu: Mládenková (od 35. min. Zvarová) – Červená, Dobošová, Detková, Petríková, Vršková – Kašlík, Vaňová, Brídová, Dobišová, Valentová – Ducká, Szőcs, Oškrdová, Utekalová, Uhrinová

Ďalší extraligový program:

12. kolo (17. 11. 2023 o 17:00): FBK Harvard Partizánske vs MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto