Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
MKŠS FBK Kysucké Nové MestoFBK Harvard
2:3(0:2, 0:1, 2:0)
so 17. 9. 2022 18:00 @ MŠH Kysucké Nové Mesto, Hyundai extraliga, 3. kolo
26_20231013_115445.jpg
39_20220923_171808.jpg

Senzačná výhra v Kysuckom Novom Meste

Základná časť florbalovej Hyundai Extraligy žien pokračovala uplynulý víkend stretnutiami 3. kola, v ktorom na seba narazili takzvané dvojičky. Florbalistky FBK Harvard Partizánske sa predstavili na pôde lídra súťaže FBK Kysucké Nové Mesto.

Kysučanky v predošlom ročníku ovládli základnú časť extraligy, v semifinále však neuspeli s Pruským a obsadili konečnú bronzovú priečku. A zverenky trénera Dušana Ďuríčka sa postarali na Kysuciach o prekvapenie kola, keď po bojovnom výkone vyhrali tesne 3:2 a posunuli sa na priebežnú druhú priečku. Stretnutie bolo aj mikrosúbojom dvoch reprezentačných brankárok – domácej Adriany Michaliskovej, ktorá je juniorskou reprezentantkou, a skúsenejšej Radky Mládenkovej z Harvardu, jednotky národného tímu žien. Pre novú akvizíciu Partizánskeho bol zápas ešte špecifickejší, keďže do Harvardu prestúpila práve z Kysuckého Nového Mesta. A práve Mládenková bola rozdielovou hráčkou stretnutia, dosiahla 98,11 % úspešnosť zákrokov, keď zneškodnila 52 striel z florbaliek Kysučaniek.

MKŠS Kysucké Nové Mesto 2:3 FBK Harvard Partizánske

Už v 35. sekunde Vršková tečovanou strelou poslala Harvard do vedenia. Na konci 19. min Uhrinová vybojovala loptičku a z troch metrov prestrelila Michaliskovú. V polovici 26. min Vršková zachytila prihrávku domácich a krížnou strelou z pravej strany k vzdialenejšej žŕdke upravila na 0:3. Následne hostkám vyschol pušný prach, no nad hladinou ich držala výborne chytajúca Mládenková. Kysučanky našli recept na svoju bývalú spoluhráčku až v 45. min, kedy Komzalovej strela z diaľky sa od Uhrinovej odrazila do bránky. Na konci 52. min Chupekovej ďalekonosná strela trafila ruku Uhrínovej pred malým bránkoviskom, čo však rozhodcovia posúdili, že stála v ňom a nariadili trestné strieľanie. Loptičku si zobrala Bridová, a hoci si položila Mládenkovú, loptičku poslala bekhendom do hornej žŕdky. Domáce predsa len zdramatizovali koncovku duelu, keď počas power play Mlíchová v polovici 57. min z ľavej strany presne namierila k bližšej tyčke. Harvarďáčky si ale zostávajúce minúty udržali domáce na dištanc, ktorým nezahral do kariet ani dvojminútový trest za chybu brankárky Michaliskovej.

Hlasy po zápase

Dušan Ďuríček (tréner Harvardu): "Dievčatá na ihrisku nechali všetko. Z našej strany to bol obetavý výkon. Ubránili sme stred ihriska, čo bolo kľúčové a nepustili sme súpera do nebezpečného priestoru pred bránku, čo rozhodlo. V závere to bol nervák, ale so šťastným koncom pre nás. Veľký podiel na našom úspechu má brankárka Mládenková."

Autor článku: Marián Petrík | Noviny TEMPO
Foto: Miroslav Janouš