26_20231013_115445.jpg
45_20221104_134520.jpg

Prvú polovicu základnej časti hodnotí Dušan Ďuríček

Po siedmych zápasoch základnej časti majú kluby Hyundai extraligy navzájom odohraný zhodný počet zápasov. Aj vďaka tomu nastal čas na priebežné zhodnotenie doterajšieho vývoja súťaže žien. Momentálne sa tím Dušana Ďuríčka nachádza na 3. mieste tabuľky, keď dokopy nazbieral 16 bodov za 5 výhier, 1 prehru po predĺžení a 1 prehru. Potešili najmä výhry proti Kysuckému Nové Mestu a Nemšovej, no takisto dobrý dojem spravili ženy Harvardu v zápase proti Spišskej Novej Vsi. Doterajší priebeh zhodnotil hlavný tréner ženského tímu Dušan Ďuríček.

Je za nami polovica základnej časti. Ako hodnotíš postavenie v tabuľke na 3. mieste len dva body za líderkami?
Nebudem tvrdiť, že som to čakal. To že sa nám takto darí je príjemné prekvapenie aj pre mňa, no je to len obraz toho ako trénujeme. Je to lepšie ako za posledné roky, no stále je priestor na zlepšenie viacerých vecí v tréningoch, ktoré by nám pomohli byť ešte lepšími.

Zmenili sa predsezónne ciele tímu, keď bolo cieľom pohybovať sa niekde v strede tabuľky?
Áno, zmenili. Chceli by sme byť po základnej časti vo vrchnej časti tabuľky aby sme v nadstavbe hrali v skupine prvých štyroch tímov. Chceme hrať dobre zápasy pred našimi fanúšikmi, ktorí si to určite zaslúžia. Zároveň nám takéto zápasy pomôžu dobre sa pripraviť na playoff.

Čo ti ukázali zápasy s klubmi, ktoré dlhodobo patria k slovenskej špičke?
To že dokážeme hrať aj s takýmito súpermi vyrovnané zápasy. Samozrejme, mali sme aj trochu šťastie pri vylosovaní. Pomohlo nám to, že sme hrali len jeden zápas za víkend a mohli sme sa tak na zápasy lepšie pripraviť.

V tíme sa v skvelom svetle predviedli nové posily. Ako si ty spokojný s ich výkonmi?
Zatiaľ je u mňa veľká spokojnosť s Miškou Vrškovou a Radkou Mládenkovou, ktoré veľkou mierou pomohli k dôležitým bodom zo zápasov. Denisa Uhrinová odohrala toho zatiaľ menej, no určite viem, že je v nej viac ako zatiaľ ukázala. Verím, že jej čas ešte len príde.

Môžeme do konca prestupového obdobia očakávať ešte nejaké príchody?
Určite by sa nám ešte minimálne dve hráčky zišli. Zatiaľ sme sa však s nikým konkrétnym nedohodli.

Na domáce zápasy si každým kolom nájde cestu viac a viac ľudí. Čomu pripisuješ zvýšený záujem o florbal v Partizánskom?
Florbal sa stáva stále populárnejší aj v našom meste. V tom ženskom vydaní je aj atraktívny a na Slovensku nie je tak v úzadí popri mužoch ako napr. v iných športoch. Zároveň dievčatá predvádzajú pekné výkony, tak asi aj preto.

Cez víkend nás čakajú zápasy proti Sabinovu, ktorý sa v tejto sezóne výsledkovo trápi a proti Spišskej Novej Vsi, ktorá ašpiruje na titul, no chýbalo veľmi málo aby sme ich na domácej palubovke porazili. Aké zápasy očakávaš?
Ťažké budú oba zápasy, no chceme urobiť maximum pre to aby sme uspeli.

Dušanovi ďakujeme za rozhovor a držíme mu palce v ďalšom vývoji súťaže.