Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

Pruské hradby padli, sme v semifinále!

Naša cesta za obhajobou titulu sa začala v 1. kole play off, ktoré nám prisúdilo nevyspytateľného súpera ŠK98 Pruské. S rovnakým družstvom sme sa stretli aj v predošlej vyraďovačke v semifinále. Dievčatá z Harvardu verili, že história sa bude opakovať a aj v tomto ročníku vyjdú zo série ako víťazky.

Štvrťfinálový zápas č. 1

FBK Harvard Partizánske sa vrhol do série s riadnou vervou. Pomohlo aj zaradenie do zostavy kľúčovej hráčky Tamary Dobošovej. Zdravo nabudené hráčky okamžite dokázali otupiť najväčšie zbrane súperiek, ktorými sú nátlaková fyzická hra s množstvom osobných súbojov. Naše hráčky so súbojov neustupovali a snažili sa aj presne kombinovať. Na konci 3. min. otvorila Valentová, po prihrávke od Uhrinovej, skóre duelu. O niečo vyše minúty Červená po asistencii Petríkovej pridala druhý gól. Do konca tretiny sa skóre nemenilo, hoci hráčky Pruského nám darovali dve presilovky a my im jednu. Rovnaký obraz hry pokračoval aj v druhej tretine. Často sme hrozili nebezpečnými šancami a tie súperove bez problémov vyriešila brankárka Mládenková. Opäť sme hrali dve presilovky a v poradí druhu (2+2 min.) v 34. min. sa nám podarilo aj zužitkovať. Tribúny opäť rozjasala Červená, na góle sa podieľala aj Brídová. Aj záverečná tretina sa hrala v podobnom duchu. Harvarďáčky si išli cieľavedome za prvým bodom v sérii. Definitívne odpor súpera zlomili dvoma presnými zásahmi v priebehu 49. min. Typickou strelou sa najprv prezentovala Uhrinová, keď jej nabíjala Brídová. Zakrátko na ne nadviazali „mladé pušky“ Utekalová s Duckou a prvá menovaná strelila už piaty gól domácich. Hoci sa Pruské snažilo vrátiť do zápasu, pozorná obrana na čele s vynikajúcou Mládenkovou privádzali hosťujúce hráčky do zúfalstva. Hoci Radke ušlo čisté konto len o 55 sek., prekonala ju spoluhráčka s reprezentácie Žikavská, vonkoncom to nepokazilo radosť z prvého víťazstva v sérii.

Pozápasové vyjadrenia:

Zápas zhodnotil tréner Dušan Ďuríček: „Pruské nás ničím neprekvapilo. Vedeli sme, že budú hrať tvrdo a že to bude pre nás ťažký zápas. Ale nedali sme sa. V úvode sa nám podarilo dať dva góly, čo bolo pre ďalší vývoj zápasu dôležité. Hrali sme trpezlivo, dobre bránili, to všetko bolo opäť podporené výborným výkonom Mládenkovej v bránke. Mrzieť nás môžu nevyužité presilovky. Na tejto činnosti budeme musieť ešte zapracovať.“

Zápasové resumé:

Štvrťfinále, zápas č. 1 : (2. 3. 2024)
FBK Harvard Partizánske vs. ŠK 98 Pruské   5 – 1
Góly Harvardu: 3. Valentová (Uhrinová), 5. Červená (Petríková), 34. Červená (Brídová), 49. Uhrinová (Brídová), 49. Utekalová (Ducká)

Zostava Harvardu: Mládenková (Zvarová) – Červená, Detková, Petríková, Dobošová, Vršková – Brídová, Valentová,  Oškrdová, Kašlík, Uhrinová – Ducká, Muranová, Utekalová, Boberová, Szőcs – Tarčáková

Štvrťfinálový zápas č. 2

V druhom zápase si opäť súperky nič nedarovali. Fyzicky náročná hra, burcujúca atmosféra na tribúnach, zápas o každý centimeter palubovky. Domáce dievčatá nechceli nechať nič na náhodou a snažili sa udávať tempo hry. Florbalistky Pruského si nemohli dovoliť prehrávať v sérii 0:2 a preto sa snažili nájsť recept na skvelú Mládenkovú. Lenže neubrali ani zo svojej tvrdšej hry s častejším prerušovaním. Preto kľúčom k výhre bolo, ktoré družstvo si udrží pevnejšie nervy.

Opäť to boli naše hráčky, ktoré ak prvé išli do vedenia. Na konci 7. min. sa krásnym gólom presadila Detková, asistovala Červená. O necelé dve minúty strelila prvý gól v sérii Vršková, keď jej nahrávala Petríková. No o minútu sa do zápasu vrátili hostky zásluhou Hrehušovej. Ďalší gól padol v 15. min. Cestu za zápasovým hetrikom začala Valentová, asistovala Červená. V polovici 18. min. rozohrali Partizánčanky presilovkovú kombináciu, na ktorej konci Detková ako na podnose naservírovala loptičku Ele Valentovej a jej exportný gól sa stal highlightom na sociálnych sieťach Slovenského zväzu florbalu. O gólovú koncovku prvej časti sa postarala Trošková a do kabín sa išlo za stavu 4:2.

Na začiatku druhej časti sa museli Partizánčanky brániť v oslabení, ale ich obrana odolala. No Pruské sa predsa dotiahlo na rozdiel gólu, keď sa v 29. min. presadila Hrehušová. Na konci 33. min. sa predviedla najlepšia hráčka ligy Červená a po spolupráci s Petríkovou bol opäť rozdiel v skóre dvojgólový. Ešte raz v zápase sa podarilo hosťujúcim florbalistkám znížiť, keď sa na ich strane presadila Hrehušová. Odpoveď Harvardu bola okamžitá. Presne o 30. sekúnd si hetrik vystrelila Valentová, opäť nahrávala Červená. V poslednej časti na palubovke dominoval Harvard. Troma gólmi dievčatá navýšili skóre a spolu s fanúšikmi si vychutnali druhú výhru v sérii. Najprv v 42. min. na 7:4 zvýšila Červená, nahrávala Valentová. O 10. min. sa dočkala aj Petríková, ktorá si gól za svoj húževnatý výkon zaslúžila. No a 10. sek. pred sirénou Lenka Červená vypichla v strede ihriska loptičku a pohodlne ju zasunula do prázdnej bránky.

Po druhej výhre v sérii si zhlboka vydýchol tréner Ďuríček, pretože často v zápase aj tŕpol: „Dnes to bol opäť ťažký zápas. Nechcem súpera haniť, ale neprišiel hrať florbal. Viem, že je to play off, ale miestami sa bojím o zdravie svojich hráčok. Samozrejme, musíme v tomto prípade hrať rovnako. Som preto rád, že sme sa aj napriek tomu s tým vysporiadali a ideme do vedenia 2:0 na zápasy. Vieme, že nás čaká ešte ťažší zápas, ale chceme sériu ukončiť už najbližšie. Ďakujeme fanúšikom za podporu“, uviedol kouč FBK Harvard.

Štvrťfinále, zápas č. 2 : (3. 3. 2024)
FBK Harvard Partizánske vs. ŠK 98 Pruské 9 – 4
Góly Harvardu: 7. Detková (Červená), 9. Vršková (Petríková), 15. Valentová (Červená), 18. Valentová (Detková), 33. Červená (Petríková), 39. Valentová (Červená), 42. Červená (Valentová), 52. Petríková (Červená), 60. Červená

Zostava Harvardu: Mládenková (Zvarová) – Červená, Detková, Petríková, Dobošová, Vršková – Brídová, Valentová, Oškrdová, Kašlík, Uhrinová – Ducká, Muranová, Utekalová, Boberová, Szőcs – Tarčáková

Štvrťfinálový zápas č. 3

Zverenkyne Dušana Ďuríčka nastúpili na rozhodujúci zápas série v multifunkčnej športovej hale v Hornom Sŕní. Najmä pre reprezentantky išlo o dobre známe prostredie, v ktorom zvyknú prebiehať aj tréningové reprezentačné kempy. Prvá tretina zápasu priniesla obojstranne opatrný florbal. Domáce hráčky si boli vedomé, že každá ich chyba môže znamenať koniec nádejí v sezóne. Na druhej strane zodpovednosť a šanca ukončiť sériu v čo najkratšom možnom čase, zase zväzovali ruky hráčkam Harvardu. Keď už sa ako tak Partizánčanky dostávali do tempa, znenazdajky udreli hráčky Pruského. Nahodenú loptičku od Žikavskej doklepla do bránky Hrehušová. S jednogólovým mankom odchádzal Harvard aj do kabín.

Po prestávke Partizánčanky začali dominovať na palubovke a častejšie zamestnávali domácu brankárku. Odmenou im boli dva góly. V 27. min. jeden z najkrajších gólov celej sezóny strelila Lenka Červená. Šikovne sa zbavila brániacich súperiek, keď si narazila loptičku o mantinel a rýchlo strelou vyrovnala. O dve minúty sa ukázala efektívnosť majsteriek. Rýchlo rozohrali loptičku z vhadzovania a keďže domáce hráčky nestihli vystriedať, otvoril sa voľný priestor na rýchlu kombináciu. Tú zrežírovala Červená, našla pred bránkou voľnú Valentovú a tá nemala problém poslať svoj tím do vedenia. To mohli ešte úradujúce šampiónky navýšiť, no viaceré ich sľubné šance zneškodnila domáca brankárka. Tretia a posledná časť tejto série priniesla urputný boj. Šance boli na jednej a aj druhej strane. Lenže skóre sa už nezmenilo. Po siréne mohla vypuknúť zaslúžená a tvrdo vybojovaná radosť z postupu do ďalšieho kola play off.

Tréner Harvardu sa takto vyjadril k rozhodujúcemu zápasu série: „Na začiatku zápasu boli dievčatá trochu nervózne, sústredili sa na iné veci, a nie na florbal. A hlavne boli málo agresívne. V druhej tretine sme ale skóre otočili a bojovným výkonom zápas dotiahli do víťazného konca. Sme spokojní a postup do semifinále si užívame.“
Dušan Ďuríček následne zhodnotil aj celú sériu a už upiera pohľad na ďalšieho súpera: „S tým, čo sme predviedli v štvrťfinále som spokojný. Baby sa prezentovali bojovným výkonom. Po taktickej stránke tiež zápasy zvládli, takže ich musím len pochváliť. Samozrejme, zranenia sa nám nevyhýbajú ani naďalej, ale túto sezónu si už na to aj zvykáme. Musíme pracovať s tým, čo máme. S Kysuckým nás čaká ťažká séria, ale pre postup urobíme maximum, dodal lodivod družstva.

K zápoleniu s Pruským nám poskytla svoj pohľad aj útočníčka Ela Valentová. Mladá florbalistka tiež načasovala formu na play off a v každom zápase série strieľala kľúčové góly, jeden krajší ako druhý.
„Štvrťfinále nebolo ľahké. Súperky boli tvrdé a dali nám to aj pocítiť. Sériu sme vyhrali 3:0, čo nás veľmi potešilo. V šatni je veľmi dobrá atmosféra. Všetci si to užívame aj pred zápasom a aj po zápase. Síce sme v poslednom zápase prehrávali 0:1, lenže na tento zápas sme prišli s tým, že ideme vyhrať a iná možnosť ani nebude, dodala Ela.

Štvrťfinále, zápas č. 3 : (9. 3. 2024)
ŠK 98 Pruské vs. FBK Harvard Partizánske 9 – 4
Góly Harvardu: 27. Červená, 29. Valentová (Červená)

Zostava Harvardu: Mládenková (Zvarová) – Červená, Detková, Petríková, Dobošová, Vršková – Brídová, Valentová, Oškrdová, Kašlík, Uhrinová – Ducká, Utekalová, Boberová, Szőcs – Tarčáková

Boj o finále začína!

Po takticky zvládnutom treťom dueli a celkovo s perfektným kolektívnym duchom sa podarilo našim dievčatám v najrýchlejšom možnom čase zvládnuť prvú prekážku na ceste za jediným sezónnym cieľom – obhajobou titulu. Nasledujúcou zastávkou je semifinále proti dobre známemu súperovi z Kysuckého Nového Mesta. Aj tento rok sa potvrdzuje veľká kvalita nášho tímu, ktorý správne naladil svoju formu na najdôležitejšiu časť sezóny. Dievčatá opäť potvrdzujú, že ich rôzne ťažkosti a zranenia nezastavia, ba ich ešte viac motivujú. Preto tešme sa spoločne na semifinále a vytvorme babám opäť nezabudnuteľnú podporu. Veď tohtoročné play off je v znamení týchto troch farieb: