Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske
26_20231013_115445.jpg
64_20231031_144244.jpg

Priebežné líderstvo s istotou prvej štvorky

Po reprezentačnej prestávke pokračovala Hyundai extraliga žien odvetnými zápasmi základnej časti. Na Harvard nečakalo nič ľahké. Najskôr v sobotu 28.10.2023 zavítali na palubovku NTS FK - ZŠ Nemšová, aby už o necelých 24 hodín nastúpili v domácom prostredí proti húževnato bojujúcemu tímu ŠK 98 Pruské.

NTS FK - ZŠ Nemšová vs FBK Harvard Partizánske

V prebiehajúcom ročníku extraligy utrpeli hráčky Harvardu len jedinú prehru. Bolo to ešte v úvodnom kole, kedy ich na domácej palubovke zaskočili práve florbalistky Nemšovej. Odvtedy naše dievčatá ťahali šnúru piatich víťazstiev, a tak zdravo nabudené boli rozhodnuté vrátiť súperkám požičané.

Od úvodných sekúnd sa začalo zostra. Zápas priniesol obojstranne rýchlu a útočnú hru. Florbalistky hosťujúceho družstva spočiatku prenechali taktovku duelu súperkám, čo sa im nevyplatilo. Hoci brankárka Mládenková viackrát vytiahla dôležité zákroky, v priebehu 6. a 7. minúty dvakrát inkasovala po strelách Bahnovej a Denisy Papiernikovej. Na Harvarďačky to zapôsobilo ako dobrý budíček, lebo už o 43 sek. skorigovala Vršková po prihrávke Dobošovej. Čoskoro bol opäť nerozhodný stav, keď sa v 10. min. zo štandartky presadila Červená, ktorej nahrávala Detková. Už o dve minúty rovnaká strelkyňa po individuálnej akcii naklonila misky váh na stranu Harvarďáčiek. Stav 3:2 pre ne vydržal až do prestávky. Podobný scenár priniesla aj druhá tretina. Najskôr sa presadila Nemšová a to v 24. min. zásluhou Bahnovej. No o minútu už opäť viedlo Partizánske. Kapitánka Dobošová vyslala z poliacej čiary povestný projektil a jej tím znova viedol. Na gól prihrávala brankárka Mládenková, ktorá potvrdila svoju schopnosť perfektne čítať hru a rýchlo rozohrávať. Ešte pred odchodom na druhú prestávku sa opäť presadila naša kapitánka a akciu s Lenkou Červenou dotiahla do úspešného konca.

Záverečná časť hry ponúkla fanúšikom v hale a cez streamovaný prenos rovnaký počet gólov ako v prvých dvoch tretinách dokopy. Na našu veľkú radosť väčšina padla do domácej bránky. Strelecký kolotoč už po 15 sek. otvorila Červená, keď po asistencii Vrškovej dosiahla hetrik. Lenže o ďalších 14 sek. Denisa Papierniková znížila. Domáca eufória dlho netrvala a v 44. min. Miška Vršková po asistencii Dobošovej upravila na 7:4 pre Harvard. V 46. min. náskok zvýšila aj Detková, keď jej nahrávala Vršková. Kvapku nádeje pre domácu lavičku sa snažila vliať Kopčanová potom, čo v 50. min. skorigovala z trestného strieľania. Avšak hráčky Harvardu bleskovo pripravili svojim súperkám „studenú sprchu.“ Po necelej minúte sa po prihrávke od Detkovej presadila Vršková, druhá trojgólová strelkyňa. V 56. min. si gólový účet otvorila Petríková a finálnu bodku vo výsledku dala o 2 min. hetrikom Dobošová. Oba góly servírovala Červená. Kombinačne a strelecky to bol pre Harvard najlepší duel v sezóne. Požičané z prvého  merania síl si tak naše dievčatá „vzali späť aj s úrokmi.“


FBK Harvard Partizánske vs ŠK 98 Pruské

Druhý víkendový zápas hostila MŠH v Partizánskom. Na domáci Harvard čakal opäť vyzývateľ z okruhu favoritov, hoci ŠK 98 Pruské zatiaľ nezažíva oslnivú sezónu. Ich súčasná tabuľková pozícia môže byť zdanlivo klamlivá. Je to družstvo s kvalitnými hráčkami a hocikedy mohlo prelomiť svoju hernú krízu. K tomu je florbal športom, kde sa chlieb láme až na konci sezóny. Aj pre tieto dôvody museli byť naše florbalistky maximálne koncentrované, lebo ich čakal oveľa ťažší duel než v predchádzajúcom dni.

Asi je už zvykom, že naše dievčatá majú radi výsledkové otočky duelov. Pravdepodobne chcú nimi držať fanúšikov v napätí a neustálom povzbudzovaní. Ani tento zápas nebol výnimkou. Ako prvá sa v 10 min. presadila hosťujúca Trošková. O vyrovnanie sa v 15. min. postarala kanonierka Vršková, keď jej ideálne nahrávala Červená. Do šatní sa odchádzalo za remízového stavu, nič na tom nezmenilo ani vylúčenie Vičanovej. Druhú tretinu lepšie začalo Pruské, ktoré po 31 sekundách poslala do vedenia Hajdúchova. Našťastie už o dve minúty rovnakou mincou odpovedala Vršková a po prihrávke od Petríkovej dorovnala skóre. Tento stav však dlho netrval, keď sa z presilovej hry presadila reprezentantka Trošková. V ďalších minútach sa začalo hrať nervóznejšie, pribúdali osobné súboje a tým pádom aj vylúčenia. Hosťujúce hráčky ponúkli domácim v priebehu desiatich minút až 3. vylúčenia. No tie zostali nevyužité, navyše v jednej z nich podržala svoj tým gólmanka Mládenková. V 32. min. Radka zneškodnila spoluhráčke z repre Miške Žikavskej nariadené trestné strieľanie. Inak už mohlo byť s Harvardom zle-nedobre.

Na začiatku poslednej tretiny pokračovalo presilovkové trápenie. Gólom sa neskončila ani delená početná výhoda z druhej časti a ani ďalšia v 43. min. A tak mohol prísť trest, keď bola diskutabilne vylúčená Vršková. Ale keď to dnes nešlo Harvarďáčkam v presilovkách, prečo to neskúsiť v oslabovke? V jej polovici sa loptičky zmocnila Červená, vyrazila do brejku a milimetrovým pasom našla pred bránkou osamotenú Brídovú a bolo 3:3. Už po skončení trestu sa opäť na skusy do útočného pásma vybrala naša Lenka a rutinérsky zakončila spoza bránky na 4:3. O priebežnú deľbu bodov sa postarala Hajdúchová a v 53 min. sa začínalo od znova. Proti tomu sa však ihneď po vhadzovaní postavila Vršková a hetrikom poslala Harvard do vedenia. Od 55 min. mali domáce florbalistky možnosť navýšiť skóre, ale ani teraz presilovku nevyužili. Vyrovnaný zápas tak v 59. min. poslala do predĺženia Gaborová. V ňom mali navrch hráčky Partizánskeho, z viacerých šancí však „zlatý gól“ nevyťažili. Duel tak rozhodli samostatné nájazdy. Mládenková zatiahla roletu a Dobošová s Vaňovou presne mierili. Ťažko vybojované dva body priniesli Harvardu nielen predbežné prvenstvo v tabuľke, no už aj istotu postupu do prvej štvorky, teda do hornej nadstavby súťaže. Ligovú pozíciu sa pokúsia dievčatá potvrdiť aj v nasledujúcom zápase na východe republiky.


Pozápasové reakcie:

Päť bodový víkend tradične zhodnotil hlavný tréner družstva žien, ktorý pre webový portál Slovenského zväzu florbalu uviedol: „Do Nemšovej sme išli s odhodlaním vrátiť súperovi požičané z prvého kola, kde sme hrali naozaj zle. Úvod zápasu nám nevyšiel, ale ešte v prvej tretine sme dokázali zápas otočiť a vedenie pomaly stupňovať. Hral sa na obe strany otvorený florbal s množstvom šancí a pekných gólov. Zápas sa divákom musel páčiť. S Pruským sme sa nevedeli dlho dostať do našej hry. Súper dobre bránil a hral agresívne a u nás bolo veľa nepresností. Museli sme niečo zmeniť, čo sa nám podarilo. Dotiahli sme sa na súpera, ale najväčsia chyba bola, že sme nevyužili ani jednu z presiloviek, ktoré sme mali. Práve naopak, udreli sme v oslabení, keď Červená rýchlou individuálnou akciou našla pekne Brídovú. V závere zápasu, keď sme ho chceli kontrolovať na našich florbalkách, prišla za našou bránou chyba v rozohrávke a Pruské vyrovnalo. V nájazdoch sme boli opäť úspešní, ako aj v KNM, za čo som rád, lebo aj to pomôže psychike družstva pri takýchto vyrovnaných zápasoch“, uviedol Dušan Ďuríček.

zdroj: https://www.szfb.sk/sk/article...


Oba zápasy sa vydarili aj najlepšej kanonierke uplynulého ročníka Michaele Vrškovej. Proti Nemšovej a aj Pruskému strelila hetrik a ktomu pridala aj dve asistencie. Svoj výkon a dovtedajší priebeh sezóny takto zhodnotila:

„Hralo sa mi celkom dobre, no stále je čo zlepšovať. V Nemšovej bolo ihrisko malé a tak to bola celkom rýchla hra hore dole. S Pruským to bola, ako inak, trošku agresívnejšia hra, ktorú si myslím, že rozhodcovia nezvládli. Avšak konečne som začala aj strieľať góly a robiť to, čo sa odo mňa očakáva. Som spokojná, pretože sme vyhrali.“
„Sezónu zatiaľ hodnotím dobre, aj keď máme pomalší štart, no nevadí mi to. Podstatná bude tá časť potomm keď už pôjde do tuhého. Očakávania klasicky nemám, každý zápas je iný, treba sa vždy dobre pripraviť a nepodceniť súpera. Prvú štvorku sa nám už podarilo vybojovať a všetko sa opäť ukáže až v play off “, povedala Miška Vršková.

Zdroj foto: Timotej Klenovič z FHS

Zápasové resumé:

Základná časť 8. kolo (28. 10. 2023) NTS FK - ZŠ Nemšová vs FBK Harvard Partizánske: 5 – 11
Góly Harvardu:
7. Vršková (Dobošová), 10. Červená (Detková), 12. Červená, 25. Dobošová (Mládenková), 39. Dobošová (Červená), 41. Červená (Vršková), 44. Vršková (Dobošová), 46. Detková (Vršková), 51. Vršková (Detková), 56. Petríková (Červená), 58. Dobošová (Červená)

Zostava Harvardu: Mládenková (Zvarová) – Červená, Dobošová, Detková, Petríková, Vršková – Kašlík, Vaňová, Brídová, Dobišová, Szőcs – Uhrinová, Ducká, Valentová, Vičanová, Oškrdová

Základná časť 9. kolo (29. 10. 2023) FBK Harvard Partizánske vs ŠK 98 Pruské 6 – 5 po sn.
Góly Harvardu:
15. Vršková (Červená), 23. Vršková (Petríková), 49:02. Brídová (Červená), 49:56.Červená, 53. Vršková (Dobošová), 65. rozhodujúci nájazd Dobošová

Zostava Harvardu: Mládenková (Zvarová) – Červená, Dobošová, Detková, Petríková, Vršková – Kašlík, Vaňová, Brídová, Dobišová, Szőcs – Ducká, Valentová, Vičanová, Oškrdová, Kuciaková

Ďalší extraligový program:

10. kolo (4. 11. 2023): FBK Harvard Partizánske – voľno

11. kolo  (5. 11. 2023 o 12:00): ŠK Fbk Kométa Spišská Nová Ves vs FBK Harvard Partizánske