Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
FBK HarvardŠK Slávia SPU DFA Nitra
11:5(3:2, 2:3, 6:0)
po 31. 10. 2022 17:00 @ MŠH Partizánske, Hyundai extraliga, 6. kolo
26_20231013_115445.jpg
44_20221102_114819.jpg

Pred televíznymi kamerami víťazne

Premiérový domáci zápas pred kamerami JOJ Šport priniesol súboj tímov, ktoré sa stretli aj v baráži o extraligu. Po dlho vyrovnanom priebehu sa nakoniec pred početnou kulisou radovali z výhry hráčky FBK Harvard Partizánske.

V dohrávanom zápase 6.kola Hyundai extraligy žien vo florbale sa predstavili hráčky FBK Harvard Partizánske na domácej palubovke, kde privítali tím z Nitry. S týmto súperom odohrali aj uplynulú baráž o extraligu, kde sme síce súpera poslali o súťaž nižšie, ale neprihlásenie jedného z klubov do najvyššej súťaže znamenalo možnosť pokračovať v Hyundai extraliga aj Nitre.

FBK Harvard Partizánske - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 11:5 (3:2, 2:3, 6:0)

Harvard nastupoval do tohto zápasu ako papierový favorit a predpoklady začal napĺňať už v úvode. V 27. sekunde Detková vybojovala loptičku, posunula Vrškovej a tá strelou z prvej otvorila skóre. Do polovice prvej časti hry sa ešte presadila Dobošová po krásnej akcii Červenej a svoj druhý gól vsietila aj Vršková. Nitra však hrýzla a ešte do prestávky znížila Skovajsová a Kopčeková.

V úvode druhej tretiny Harvard nepotrestal výlúčenie svojej bývalej hráčky Kuklovej a tak prišiel trest. Hosťujúce hráčky tromi gólmi v rade otočili a v polovici zápasu svietil na tabuli stav 3:5. Mládenkovú v bránke domácich po piatom góle vystriedala Plevková. Za domáce odpovedala presilovkovým gólom Dobošová a o vyrovnanie sa postarala lobom od polovice ihriska Vaňová. V závere ešte Dobošová nepremenila trestné strieľanie. Do kabín sa tak odchádzalo za vyrovnaného stavu.

Do záverečnej časti domáce vleteli ako sa patrí a gólmi Vrškovej a Balátovej v rozmedzí 24 sekúnd odskočili súperovi. Vršková potom bola úspešná aj v 46., v presilovke 54. a v 56. minúte a o zápase bolo rozhodnuté. V závere ešte prikrášlila skóre Vičanová.

Najlepšia hráčka zápasu z nášho tímu sa hľadala veľmi ťažko. Miška Vršková mala bilanciu 6+1, Lenka Červená 0+6 a Nikola Plevková nastúpila do brány v polovici zápasu za nepriaznivého stavu a za svoj chrbát už nepustila ani jednu loptu. Celkovo to však bolo tímové víťazstvo, keď sa dievčatá nevzdali, k čomu im dopomohli aj skvelí fanúšikovia v rekordnej návšteve 283 divákov.

Na florbal do Partizánskeho si našlo cestu opäť obrovský počet ľudí, za čo sme vďační najviac. Takéto návštevy určite patria medzi TOP na Slovensku a my sme na to hrdí.

Hlasy po zápase:

Dušan Ďuríček (tréner FBK Harvard): "Čakali sme, že s Nitrou to nebude jednoduchý zápas. Rýchle vedenie 3:0 nás až príliš uspokojilo. Vytvárali sme si dobré šance, súpera sme tlačili, no zabúdali sme trochu na obranu, čo súper využil a otočil výsledok na 3:5. Touto hrou sme moc nepomohli ani našej brankárke Mládenkovej, ktorá sa nemala na čom chytiť. Po piatom góle sme preto radšej siahli po jej výmene. Chceli sme dať nový impulz aj pre hračky. Podarilo sa nám stav vyrovnať do konca druhej časti a vedeli sme, že keď udržíme tempo hry a budeme hrať aktívne, Nitra musí "odpadnúť". To sa podarilo a v tretej tretine sme súpera vyprevadili domov so 6 gólovou nádielkou."

Foto: Peter Hačko