Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

Plný bodový zásah na domácej pôde

V druhý októbrový víkend hostil Harvard Partizánske dva tímy zo spodku tabuľky - Hurikán Bratislava a Sláviu Nitra. Favorit zápasov bol jasný a nič iné ako šesť bodové víťazstvá si naše dievčatá nepripúšťali. Prognózy sú ale jedná vec a realita môže byť iná. O tom sa Harvarďáčky presvedčili hneď v prvom dueli.

FBK Harvard Partizánske vs VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava

Repríza štvrťfinálovej série z minulej sezóny prekvapivo priniesla veľmi dramatický priebeh, keď sa o osude duelu rozhodovalo v posledných sekundách riadnej hracej doby. Hlavne úvodných sedem minút bolo pre domáce hráčky ako zo zlého sna. Súperky sa v priebehu dvoch minút dostali až do trojgólového vedenia. V 5. a 6. min. sa presadila Čintalanová a v 7. min. Zajacová. Po tomto góle došlo k zmene v bránke Harvardu, keď Plevkovú vystriedala mladá Zvarová. Taký debut si určite nepredstavovala, keďže nastúpila za stavu, kedy by už ďalší inkasovaný gól mohol značne naštrbiť cestu za víťazstvom. V. 8 min. si však dobre postavila svoje žŕdky v bránke, aby už o minútu Petríková po Dobošovej prihrávke otvorila skóre aj na domácej strane. A keď sa v 18. min. do zakončenia z ľavej strany úspešne predrala Červená, zdalo sa, že Harvard v ďalšej časti zavŕši obrat a prevezme opraty duelu. Lenže druhé dejstvo gól nepriniesol a potrebný pokoj na domáce hokejky stále neprichádzal.

V koncovke sa naše dievčatá trápili ešte aj celú polovicu záverečnej tretiny. Dokonca v 48. min. znova inkasovali, keď hetrik zavŕšila Čintalanová. Tréner musel reagovať a po inkasovaní sa rozhodol o hru bez brankárky. Konečne to padlo v 51. min., kedy Uhrinová prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste. V 55. min bolo vyrovnané, keď v pokračujúcej power play sa zblízka presadila Natália Brídová, nová posila z Kysúc. Kouč Dušan Ďuríček sa snažil využiť rozlet svojich hráčok na dokonalý obrat ešte v riadnej hracej dobe a v hre bez brankárky pokračovalo Partizánske aj po vyrovnaní. Ťah mu vyšiel dokonale, lebo už o 41 sekúnd sa po Dobošovej asistencii presadila Vršková. No ta pravá záverečná dráma ešte len prišla. V čase 59:26. sa opäť začínalo od znova. Čintalanová na 99 percent poslala zápas do predĺženia. Avšak pomyselné 1 percento si ako pravá kapitánka vzala Dobošová a 20 sekúnd pred sirénou rozhodla po asistencii Červenej tento neuveriteľný zápas.

FBK Harvard Partizánske vs ŠK Slávia SPU DFA Nitra

V tomto víkendovom dvojkole sa hlavný tréner Partizánskeho snažil dať priestor na palubovke všetkým hráčkam, ktoré mal k dispozícii. Okrem už spomínanej novej posily z Kysúc Natálii Bridovej doprial Dušan Ďuríček extraligovú premiéru v drese Harvardu aj odchovankyni 15-ročnej Sáre Kuciakovej. Tým sa potvrdila filozofia klubu - postupne zapracovať do kádra nádejné mladé hráčky a tak dlhodobo zabezpečiť kvalitný a široký káder.

Nitra pricestovala na palubovku obhajcu titulu len s 11 hráčkami. A tak od úvodnej minúty bolo jasné, že pôjde o dobýjanie ich defenzívy. O tom, že bola vcelku pevná, sa domáce florbalistky presviedčali dve tretiny, za ktoré dokázali vsietiť súperovi „len“ tri góly. Pritom šanci mali dosť, len to proste nie a nie padnúť. Majsterky do vedenia poslala v 9. min. Detková po prihrávke od Červenej. Druhá gólová radosť prišla až v 26. min, keď opäť Červená naservírovala loptičku pre osamotenú Vrškovú a tá pohodlne rozvlnila sieť. Miška si rovnakú radosť dopriala aj o 2 minúty, pre zmenu po asistencii Dobošovej. Hrozili aj Nitranky. V presilovke na začiatku 30. min. mohla skórovať Hergottová, no opečiatkovala len hornú žrď bránky. Tá zvonila aj na opačnej strane, keď Vršková koncom tretiny vyslala svoj tvrdý projektil. Aj preto očakávaný gólový uragán domácich hráčok prišiel až v záverečnom dejstve.

To „pravé útočné orechové“ začala v 43 minúte servírovať Lenka Červená. Po individuálnej akcii zavesila pod hornú žŕdku. O minútu a pól ju napodobnila Oškrdová, ktorá po Dobošovej asistencii vymietla ľavý horný roh. Zahanbiť sa nenechala ani brankárka Zvarová. V 45. minúte si poradila s nariadeným trestným strieľaním, čím mala našliapnuté k prvému čistému kontu v lige. Svoj druhý gól za Harvard strelila Brídova, keď jej v 47. min. nahrávala Eszter Szőcs. Po krásnej individuálnej akcii už na 7:0 zvýšila v 51. min. Tamara Dobošová. Bodku za streleckou kanonádou dala v 57. min Uhrinová, po ktorej ďalekonosnej delovke si brankárka Nitry siahla na loptičku, až keď ju lovila zo siete.

Pozápasové reakcie:

V neľahkej situácii nastúpila počas priebehu prvej tretiny zápasu s Hurikánom na svoj premiérovy duel brankárka Daniela Zvarová. No dlho si držala čisté konto a hoci dvakrát inkasovala, predsa sa mohla tešiť nielen z premiérovej výhry, ale aj z honoru najlepšej hráčky zápasu. V druhom zápase opäť dostala dôveru a teraz už od prvej minúty hájila domácu svätyňu. Svoj veľký talent potvrdila ďalšou výhrou a zároveň aj prvým čistým kontom.

O svojich pocitoch z hektickej premiéry sa Daniela vyjadrila: „Na začiatku som mala trochu stres, pretože nie je moc príjemné nastúpiť až v priebehu zápasu. No po pár zákrokoch som sa už cítila lepšie a som veľmi vďačná za dôveru trénera. Pocity v druhom zápase boli všelijaké. Avšak po niekoľkých úspešných zákrokoch, hlavne vychytanom nájazde, som už verila, že to bude taká vysnívaná premiéra. A tak sa aj stalo. (úsmev)“.

Úspešnú premiéru v novom drese má po víkende za sebou aj Natália Brídová, ktorá nás posilnila z Kysuckého Nového Mesta. Svoj debut okorenila aj strelecky v oboch zápasoch. Aj ju sme požiadali o zhodnotenie zápasov

„Na prvé zápasy, ktoré som mala nastúpiť za Harvard, som sa veľmi tešila. Samozrejme, bola som nervózna, avšak nakoniec som si ich užila. V hale bola dobrá atmosféra a oba dueli sme vyhrali. Môj prestup sa zrodil rýchlo. Rozhodla som sa, že potrebujem zmenu. No a v Partizánskom som dostala príležitosť, za ktorú som vďačná. Harvard je tím s najvyššími ambíciami, čo sa mi páči. Vyhovuje mi ich herný štýl a je tu dobrý kolektív. Pokúsim sa byť v novom tíme prínosom “, povedala nová akvizícia obhajcu titulu.

Po prvom nervydrásajúcom dueli si Dušan Ďuríček musel riadne odfúknuť. Ešteže ten druhý bol kľudnejší . Na druhej strane sa raz úsmevne vyjadril, že fanúšik Harvardu má rad dramatické zápasy. Svoj celkový pohľad na víkendovú hru svojho družstva takto vyjadril:

„Čakali nás dvaja papierovo slabší súperi, čomu sme sa snažili prispôsobiť aj našu hru. Chceli sme byť dominantní na loptičke, mať hru pod kontrolou počas celého zápasu a strieľať veľa gólov. Proti Bratislave sme inkasovali tri rýchle góly, ale nebol dôvod na paniku. Verili sme , že máme dostatok času na obrat v zápase a to sa nám aj podarilo. Súper dobre bránil, hrozil z protiútokov a my sme sa vytrápili v koncovke. Ale záver zápasu sme zvládli a pripísali si tri body.“

„V nedeľu prišla Nitra v oklieštenej zostave. Snažili sme sa stále hrať na lopte a pripravovať si útoky, no veľa z nich skončilo na prehustenej obrane. V poslednej časti súperovi došli sily, čo sme využili na strelenie piatich gólov. Som rád, že sme v týchto dvoch zápasoch mohli dopriať dostatok času na palubovke aj našim najmladším hráčkam.“

Týmito duelmi sa ukončila prvá polovica základnej časti. Preto sme trénera požiadali aj o zhodnotenie jej priebehu: „Prvú polovicu základnej časti hodnotím pozitívne. Okrem prvého zápasu doma s Nemšovou, ktorý nám nevyšiel, sme odohrali zvyšné duely na slušnej úrovni na to, že išlo o začiatok sezóny. Po reprezentačnej prestávke sa tešíme na odvety“, uviedol Dušan Ďuríček.

Zápasové resumé:

Základná časť 6. kolo (14. 10. 2023) FBK Harvard Partizánske vs VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava: 6 – 5
Góly Harvardu: 9. Petríková (Dobošová), 18. Červená, 51. Uhrinová (Červená), 55. Brídová, 56. Vršková (Detková), 59:40 Dobošová (Červená)

Zostava Harvardu: Plevková (od 7. min Zvarová) – Červená, Dobošová, Detková, Petríková, Vršková – Kašlík, Vaňová, Brídová, Dobišová, Valentová – Uhrinová, Tarčáková, Utekalová, Vičanová, Oškrdová Kuciaková

Základná časť 7. kolo (15. 10. 2023) FBK Harvard Partizánske vs ŠK Slávia SPU DFA Nitra:      8 – 0
Góly Harvardu: 9. Detková (Červená), 26. Vršková (Červená), 28. Vršková (Dobošová), 43. Červená, 44. Oškrdová (Dobošová), 47. Brídová (Szőcs), 51. Dobošová, Uhrinová (Detková)

Zostava Harvardu: Zvarová (Mládenková) – Červená, Dobošová, Detková, Petríková, Vršková – Kašlík, Vaňová, Brídová, Dobišová, Valentová – Uhrinová, Tarčáková, Utekalová, Vičanová, Oškrdová, Szőcs – Kuciaková

Ďalši extraligový program:

8. kolo (28. 10. 2023 o 17:00 v MŠH Nemšová): NTS FK - ZŠ Nemšová vs FBK Harvard Partizánske

9. kolo (29. 10. 2023 o 15:00): FBK Harvard Partizánske vs ŠK 98 Pruské