Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske
26_20231013_115445.jpg
74_20240301_140709.jpg

Playoff predo dvermi

Nadstavba je minulosťou. Najdôležitejšia časť sezóny prichádza. To, k čomu všetky tímy počas sezóny smerujú a ladia formu je play off. V ňom už nie je priestor na chyby. Maximálne vypätie, napínavé súboje, skvelá atmosféra – to všetko je vyraďovačka. Jediným cieľom družstiev je dokráčať až na vrchol a byť majstrom ligy.

MKŠS FBK Kysucké N. Mesto vs  FBK Harvard Partizánske

Skôr ako sa zameriame na nastávajúcu časť ligy, vráťme sa o 2 týždne dozadu a v skratke si zosumarizujme posledný duel Harvardu v nadstavbe. Za svojim súperom družstvo z Partizánskeho vycestovalo do Kysuckého Nového Mesta. V prvom vzájomnom zápase sezóny, ešte v októbri, sme tu vyhrali 3:2 po nájazdoch. Rovnaký priebeh by dievčatá určite brali všetkými desiatimi. Lenže zápas v poslednom kole nadstavby bol o niečom inom.

So súperkami sme držali aký taký krok len v prvej tretine. Skončila sa 3:1 v prospech Kysučaniek, keď sa na našej strane presadila Vršková po asistencii Petríkovej. V druhej tretine si domáce hráčky štyrmi gólmi vypracovali rozhodujúci náskok, ktorý ešte v záverečnej časti ďalšími piatimi zásahmi navýšili. Naše dva góly v podaní Dobišovej a Červenej znamenali iba kozmetickú úpravu skóre.

Pozápasové vyjadrenia:

Zápas zhodnotil tréner Harvardu Dušan Ďuríček:

Ťažko sa mi hodnotí takýto výkon... . Po víťazstve v Nemšovej sme si chceli náladu vylepšiť aj v poslednom stretnutí nadstavby. Kysučanky nás v úvode zaskočili aktivitou, boli pohyblivejšie a hlavne nebezpečné z každej pozície. Naopak, my sme boli pasívni, nič sa nám nedarilo a doslova sme čakali na koniec zápasu. Máme dva týždne na to, aby sme sa dobre pripravili na nášho štvrťfinálového súpera – Pruské. Až teraz začína tá hlavná súťaž o titul.“

Zápasové resumé:

NADSTAVBA 1.-4. miesto – 6. kolo: (17. 2. 2024)
MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto vs FBK Harvard Partizánske 12 – 3
Góly Harvardu: 10. Vršková (Petríková), 42. Dobišová (Detková), 60. Červená

Zostava Harvardu: Zvarová (Mládenková) – Červená, Tarčáková, Petríková, Valentová, Vršková – Brídová, Detková, Oškrdová, Kašlík, Dobišová – Ducká, Muranová, Utekalová, Boberová

Tento zápas je už minulosťou. Prišlo play off a práve k tejto časti sezóny smerovala všetka naša príprava a predchádzajúce zápasy. Dvojtýždňovú pauzu využilo družstvo na vyladenie formy počas sústredenia v okolí Slovenskej Ľubče, aby už mali pred sebou len jediný cieľ - obhajobu titulu.

Foto sezóna 2022/2023 - Flickr | SZFB 

Slovo do boja!

Ženy FBK Harvard Partizánske vstupujú do vyraďovacej časti zo štvrtého miesta tabuľky po nadstavbovej časti. Osud im pridelil družstvo z piatej pozície – ŠK 98 Pruské. Pôjde o reprízu semifinále z minulej sezóny, kedy sme dokázali súperky zaskočiť a v sérii sme ich porazili 3:1. Ako je známe, našu lanskú spanilú jazdu v play off sme vyšperkovali ziskom titulu. Je to ako včera, keď Partizánske zažilo to, čo už dávno nie. Búrlivá atmosféra, plná hala, eufória a radosť z gólov i víťazstiev. Zlaté play off 22/23 je navždy zapísané v srdciach všetkých členov a priateľov Harvard rodiny.  Poďme si ho zopakovať!

Foto (+ titulka) - semifinále play off 2022/2023: Peter Hačko


Dovtedajší priebeh sezóny je pre naše dievčatá akousi skúškou ohňom, kedy im nepriali aj isté okolnosti, najmä nešťastné zranenia a tiež niektoré smolné zápasy. No prichádza čas, kedy opäť môžu zažiariť. Veď nie nadarmo slovenské príslovie vraví, že „zlato sa skúša v ohni... . Preto teraz je ten správny čas, ukázať všetko, čo je v nás. Poďme spolu vpred a stojme pevne za dievčatami v tejto náročnej skúške. Nech opäť celé Slovensko vie, ako sa hrá a fandí v Harvarde!

Foto - semifinále play off 2022/2023: Timotej Klenovič | FHS

Program štvrťfinále play off (séria na 3 víťazné zápasy):

1. kolo (2. 3. 2024 o 18:00, MŠH Partizánske):       FBK Harvard Partizánske     vs     ŠK 98 Pruské
2. kolo (3. 3. 2024 o 15:00,MŠH Partizánske):       FBK Harvard Partizánske    vs    ŠK 98 Pruské
3. kolo (9. 3. 2024 o 16:00, MŠH Horné Srnie):        ŠK 98 Pruské    vs     FBK Harvard Partizánske
4. kolo (10. 3. 2024 o 10:00, ŠH Dubnica N. Váhom):ŠK 98 Pruské     vs     FBK Harvard Partizánske
5. kolo (13. 3. 2024 o 19:00, MŠH Partizánske):    FBK Harvard Partizánske    vs    ŠK 98 Pruské

Pozn. 4. a 5. zápas sa hrá len v prípade nerozhodnutej série