Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
NTS FK - ZŠ NemšováFBK Harvard
3:5(1:2, 0:2, 2:1)
ne 11. 2. 2024 12:00 @ ŠC M-Šport Trenčín, Hyundai extraliga - nadstavba A, 5. kolo

Nemšová opäť zdolaná na svojej palubovke

V doterajšom priebehu sezóny v dueloch proti Nemšovej neplatí „Môj dom – môj hrad.“ Po 5. kole nadstavby HEX je zápasové skóre medzi Harvardom a Nemšovou vyrovnané 2:2. Zaujímavosťou je, že obe družstvá dosiahli svoje víťazstva len na súperových palubovkách.

Oproti predchádzajúcemu zápasu sa namiesto haly v Nemšovej hralo v prechodnom stánku v Trenčíne. Naposledy sa tu oba tímy predstavili v minuloročnom pamätnom finále. Hráčky Harvardu v minulej sezóne uspeli na tejto pôde raz, ešte v základnej časti. Preto chceli pridať ďalší triumf, aby konečne zakúsili chuť víťazstva, ktoré im unikalo v predošlých dueloch.

Necelú minútu a pól po prvom vhadzovaní sa už menilo skóre. O pomerne šťastný gól sa postarala bývala hráčka Harvardu Timea Kulová. Do polovice prvej tretiny mali hru pod kontrolou Nemšovčanky. Hrozili ďalšími gólmi, ale Radka Mládenková začala v bránke „čarovať“, čo bolo rozhodujúcim faktorom pre zvyšný priebeh duelu. V 11. min. ju napodobnili spoluhráčky v útoku a bolo vyrovnané. Ďalší svoj gól pohotovo strelila mladá Valentová. Zužitkovala prihrávku od Petríkovej. O vedenie sa zaslúžila Červená, keď bekhendovou strelou prekvapila brankárku Velekovú. Nahrávala Valentová. V závere tretiny sa opäť vyznamenala Mládenková, keď zneškodňovala nemšovské šance jednu za druhou.

Druhá tretina mala podobný priebeh ako prvá. V jej prvej polovici, a vlastne aj v celej tejto časti, však Radka Mládenková nepustila žiadnu strelu za svoj chrbát. No a v priebehu 30. min. sa podarilo dvoma gólmi našim dievčatám navýšiť skóre. Najskôr Miška Vršková v nariadenom trestnom strieľaní dokonale vymiešala brankárku Nemšovej. A po nej sa rýchlym prienikom presadila Natália Brídová. Na góle mala tiež podiel Oškrdová. V 48. min. naše hráčky zveľadili náskok, keď opäť Vršková ukázala svoje kanonierske schopnosti. Asistovala Červená. Iskierku nádeje ešte vykresali hráčky Nemšovej gólom Denisy Papiernikovej z 54. min. Už o minútu však mohla najlepšia kanonierka ligy Vršková dosiahnuť hetrik, ale jej gól rozhodcovia na prekvapenie neuznali. Neskôr prišli znova chvíle Mládenkovej, keď v oslabení predviedla kľúčové zákroky. A hoci ju ešte v 59. min prekonala Dobrodejová, predsa sa Radka tešila s tímovej výhra a tiež z honoru najlepšej hráčky. V zápase dosiahla 92,50 % úspešnosť, čo je na florbal vynikajúca štatistika.

Konečne sa našim dievčatám podarilo dosiahnuť prvé víťazstvo v nadstavbovej časti. Nielen v dnešnom zápase dokázali, že aj v oklieštenej zostave dokážu zabojovať za chýbajúce spoluhráčky a herne sa vyrovnať každému súperovi. Táto výhra je veľkou vzpruhou do záverečného zápasu nadstavby a najmä do blížiaceho sa play off.

Po zápase padol veľký kameň zo srdca aj Dušanovi Duríčkovi, pretože víťazstvo už v predošlých dueloch viselo vo vzduchu: „Už to muselo prísť... . My sme neodohrali zle ani zápasy predtým, len sme museli po výpadkoch zranených hráčok hľadať optimálnu zostavu a prispôsobiť tomu aj náš herný systém. Bol to hlavne zápas brankárky Radky Mladenkovej, ktorá podala nadštandartný výkon. Hráčky sa k nej pridali svojim nasadením a konečne nám to aj padalo do súperovej bránky, možno ľahšie ako inokedy, ale víťazstvo sme si za predvedený výkon zaslúžili,“ uviedol tréner Harvardu Partizánske.

Zápasové resumé:

NADSTAVBA 1.-4. miesto - 5. kolo: (11. 2. 2024)
NTS FK - ZŠ    Nemšová    vs    FBK Harvard    Partizánske    3 – 5
Góly Harvardu: 11. Valentová (Petríková), 14. Červená (Valentová), 29:20 Vršková (TS), 29:57 Brídová (Oškrdová), 48. Vršková (Červená)

Zostava Harvardu: Mládenková (Zvarová) – Červená, Tarčáková, Petríková, Valentová, Vršková – Uhrinová, Brídová, Detková, Oškrdová, Szőcs – Ducká, Kašlík, Muranová, Utekalová

Ďalší extraligový program NADSTAVBA 1.-4. miesto:

6. kolo (17. 2. 2024 o 15:00):    MKŠS FBK    Kysucké Nové Mesto    vs    FBK Harvard    Partizánske