Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

Návraty k prvej polovici nadstavbovej časti

Po Novom roku nabrala Hyundai extraliga rýchle tempo. Pred vianočnými sviatkami sa dohrala jej základná časť, po ktorej sa ligová tabuľka rozdelila na dve výkonnostné skupiny – hornú (tímy umiestnené na 1. až 4. mieste) a dolnú (tímy umiestnené na 5. až 8. mieste).

Florbalistky FBK Harvard Partizánske sa tretím miestom nielenže umiestnili v hornej skupine, no automaticky si už vybojovali účasť aj v „play off.“ Nadstavbové zápasy sú tak pre ne výbornou prípravou a bojom o čo najlepšiu východiskovú pozíciu do vyraďovacej časti sezóny, pretože si v nej merajú sily so špičkou slovenského ženského florbalu.

Potvrdila to aj prvá polovica nadstavby. Zápasy boli rýchle, dynamické a tiež tvrdšie ako v základnej časti. Ligoví skeptici možno aj skonštatovali, že teraz sa už pre „nováčika“ ukáže výkonnostný strop. No opak bolo pravdou. V každom zápase dokázali naše baby držať krok so súperom. Hoci sa získané body môžu máliť, ich vyšší počet by mohol prísť práve v odvetnej časti, kedy až dva duely hráme v domácom prostredí. Veľmi dôležitá bola prvá sezónna výhra    nad FBK Kométou Spišská Nová Ves, hoci „len“ po nájazdoch. Už nám tak chýba len skalp lídra tabuľky – ŠK 98 Pruské. Veríme, že po najbližšom zápase, 12. 2. 2023 o 15:00 doma, aj to už bude minulosťou, čo by bolo pred blížiacim sa „play off“ kľúčové hlavne z psychologického hľadiska.

O zhodnotenie polčasu nadstavbovej časti sme počas reprezentačnej prestávky požiadali aj Dušana Ďuríčka, hlavného trénera žien, ktorý uviedol: „Nemôžem povedať, že by som bol nespokojný. Odohrali sme dobrý zápas proti Pruskému, v ktorom sme mohli aj bodovať, ak by  sa nám podarilo premeniť vyložené šance v druhej tretine. Body sme získali vo výbornom zápase doma proti Spišskej Novej Vsi.      V ňom dievčatá pochopili, že ak budeme hrať svoju hru celých 60 minút, tak vieme porážať aj favoritov. Avšak trochu ma mrzí zápas s Nemšovou, kde sme nepotvrdili výbornú hru z predchádzajúceho víťazného duelu. Zo zápasu si musíme vziať hlavne pozitívne veci a to, že sme ani za nepriaznivého stavu nezvesili hlavu a bojovali ďalej. Zápas sme nakoniec zdramatizovali a Nemšová sa o body musela strachovať až do konca. Reprezentačnú prestávku sa pokúsime využiť na doliečenie niektorých hráčok a tiež sa zameriame na kondičnú prípravu. Cieľ v druhej polovici nadstavbovej časti je pre nás jasný: „Zabojovať o tretie miesto v tabuľke a získať právo prvej voľby súpera vo štvrťfinále vyraďovacej časti!“

Zápasové resumé: Nadstavba A (1.– 4.)

1. kolo (7. 1. 2023): ŠK 98 Pruské vs FBK Harvard Partizánske: 4 - 2
G
óly Harvardu: 23. Červená (Vršková), 44. Červená (Vršková).
Zostava Harvardu:
Mládenková (Plevková) – Dobišová, Dobošová, Červená, Detková, Vršková – Bruchatá, Oškrdová, Petríková, Tarčáková, Vičanová – Ducká, Muranová, Sládeková, Utekalová.

2. kolo (14. 1. 2023): FBK Harvard Partizánske vs FBK Kométa Spišská N. Ves: 4 - 3 sn
G
óly Harvardu: 3. Dobošová, 6. Balátová (Červená), 23. Dobošová (Červená), rozhodujúci nájazd: Červená.
Zostava Harvardu:
 Mládenková (Plevková) – Dobošová, Balátová, Červená, Detková, Vičanová – Bruchatá, Dobišová, Uhrinová, Oškrdová, Tarčáková – Ducká, Papierniková, Eibenová, Utekalová, Petríková.

3. kolo (21. 1. 2023): NTS FK - ZŠ Nemšová vs FBK Harvard Partizánske: 5 - 3
Góly Harvardu: 38. Balátová (Uhrinová), 41. Dobišová (Červená), 49. Detková (Červená).
Zostava Harvardu: Mládenková (Plevková) – Dobošová, Papierniková, Červená, Detková, Vršková – Bruchatá, Uhrinová, Dobišová, Vičanová, Balátová – Oškrdová, Tarčáková, Ducká, Petríková, Sládeková.

Program druhej polovici nadstavby:

4. kolo (12. 2. 2023 o 15:00): FBK Harvard Partizánske vs ŠK 98 Pruské
5. kolo (20. 2. 2023 o 17:00): FBK Kométa Spišská Nová Ves vs FBK Harvard Partizánske
6. kolo (25. 2. 2023 o 15:00): FBK Harvard Partizánske vs NTS FK - ZŠ Nemšová