Súvisiace zápasy

FBK Harvard Partizánske

Napriek slabším výkonom plný počet bodov

Ženy sa predstavili pred vlastným publikom. Jeden zápas dohrávali a jeden si predohrávali, z dôvodu účasti trénerov a hráčok na majstrovstvách sveta vo Švédsku.

FBK Harvard Partizánske - Fb Slovenská Ľupča 8:3 (3:0, 1:3, 4:0)

V prvom zápase hostili domáce hráčky tím z Ľupče, ktorý v tabuľke drží tretie miesto a to sľubovalo ťažkého súpera. Domáce sa dlho nevedeli presadiť, až sa to podarilo v 9.minúte Červenej. Potom v 16.minúte v rozmedzí 30 sekúnd pridali góly Tarčáková a Dobošová. Do kabín tak šli domáce s pohodlným náskokom.

V úvode druhej časti hostky znížili zásluhou Žilovej, na čo gólovo odpovedala znovu Tarčáková. Potom si však neštastný vlastný gól strelila Kulová a vylúčenie Červenej potrestala Antalovová. Razom bol tak rozdiel v skóre len jeden gól. Domáce potom tŕpli pri vylúčeniach Papiernikovej a Detkovej, ale tieto oslabenia sa im podarilo ubrániť.

Na dvojgólový rozdiel v prospech Harvardu upravila Dobišová. O 17 sekúnd zavŕšila premiérový hetrik Tarčáková. Skóre ešte prikrášlili gólmi Dobošová s Dobišovou a Harvard si tak víťazstvo postrážil. Nerodilo sa však ľahko, rovnako ako v druhom zápase...

FBK Harvard Partizánske - FTC Fiľakovo 12:8 (2:3, 6:2, 4:3)

Súboj s posledným tímom tabuľky mal byť jasnou záležitosťou favorita, opak bol však pravdou. Či si domáce mysleli, že to pôjde samé alebo pod vplyvom neustálych víťazstiev stačí polovičný výkon, mýlili sa. V 9.minúte totiž svietilo na tabuli hrozivé skóre 0:3. Do prestávky síce znížila Červená a svojim prvým gólom aj Utekalová, ale aj tak šli do kabín spokojnejšie hosťujúce hráčky.

Zvýšený hlas v kabíne pomohol, nakoľko do druhej tretiny vleteli domáce ako uragán a za 36 sekúnd sa im podarilo streliť 4 góly! Postupne boli úspešné Vaňová, Kulová, Detková a Papierniková. Keď v 28.minúte zvyšovala Dobošová, zdalo sa byť rozhodnuté. Hostky sa však stále držali na dostrel. Najprv znížila Čintalanová. Tarčáková síce znovu navýšila náskok Harvardu, ale za Fiľakovo odpovedala Mihályiová.

Na gól Detkovej z úvodu tretej tretiny reagovala Uhrinová. Harvard definitívne zlomil zápas na svoju stranu až v 47.minúte po góloch Dobošovej, Dobišovej a Detkovej. Následne síce ešte dovolili hosťkám prikrášliť výsledne skóre, ale na viac im už neostalo síl. Harvard tak zostáva bez straty bodu.

„V sobotu sme odohrali lepší zápas ako v nedeľu, ale že by sme si mohli povedať po víkende že sme boli spokojní so svojím výkonom, asi by sme klamali sami seba. Aj napriek tomu, že dokážeme hrať prevažnú časť zápasu na lopte a tlačiť súpera, svojim prístupom, ktorý je miestami ležérny alebo na druhej strane zas veľmi prekombinovaný, sa nevyhneme chybám, ktoré súper vedel oboch zápasoch potrestať. Ja len dúfam, že reprezentačná prestávka nám pomôže k tomu, aby sme sa opäť nastavili pozitívne na to, čo vieme a chceme hrať a budeme sa baviť florbalom a nebudeme na ihrisku pôsobiť dojmom, že sme tam za trest,“ zhodnotil trochu kritickejším spôsobom Dušan Ďuríček pre portál szfb.sk.