FBK Harvard Partizánske

Môj dom, môj hrad

Toto slovné spojenie naplno vystihuje víkendové dianie na palubovke domáceho FBK Harvard Partizánske.

FBK Harvard Partizánske 10:1 Meteníci Likavka

V zápase prvého s posledným bol favorit jasný. Domáce od úvodu potvrdzovali papierové predpoklady a postupne sa herná dominancia odzrkadlovala aj na výške skóre. To otvorila svojim štvrtým gólom v sezóne Dobišová. Nasledovali dva góly Vičanovej a sumár prvej tretiny zavŕšila gólom Dobošová po krásnej prihrávke Červenej.

Tá istá hráčka otvorila gólový zápis druhej tretiny. Potom síce nasledovalo zníženie hosťujúcich hráčok, ale to bolo z ich strany všetko a góly od tohto momentu strieľali už len hráčky Harvardu. Najprv svoj druhý gól v drese Harvardu strelila Kulová, potom sa presadila opäť Dobišová a skóre tretiny uzatvorila hetrikom kapitánka Detková.

V poslednej časti dostali väčší priestor na ihrisku aj mladšie a menej skúsenejšie hráčky. Zápas sa viacmenej dohrával a na skóre sa už nič nemenilo. Harvard tak potvrdil úlohu favorita a pripísal si na svoje konto ďalšie víťazstvo.

FBK Harvard Partizánske 16:3 JSC Wild Girls Čadca

Domácim chýbalo viacero hráčok základnej zostavy a tak tréner Ďuríček očakával ťažký zápas. Vrásky na čele mu pridala aj úvodná časť hry, keď sa po góloch Petrákovej a Zemaníkovej ujali hostky vedenia 0:2. Za domácich odpovedala Drábeková, aby v polovici tretiny po góloch Vaňovej a znovu Drábekovej Harvard už viedol. Tri sekundy pred sirénou prvý gól v domácom drese strelila Papierniková. Do kabín sa tak šlo za stavu 4:2 pre domáce.

Hráčky Čadce si asi mali v kabíne čo povedať, nakoľko na začiatok druhej časti sa dostavili neskoro, za čo inkasovali dvojminútový trest. Ponúknutú presilovku domáce naplno využili vďaka Detkovej. Potom prišla pasáž hry, keď domáce v priebehu 7 minút a 14 sekúnd strelili 6 gólov, z toho 5 po sebe strelecky disponovaná Drábeková. Harvard týmto definitívne zlomil zápas na svoju stranu a hoci sa ešte podarilo znížiť Juricovej, domáce už viac nedovolili. Ešte do prestávky sa presadila Oškrdová a aj druhú presilovku využila Detková.

Tá sa presadila aj krátko po začiatku poslednej tretiny. O zápase bolo rozhodnuté a tak sa veľa toho nedialo. Až v závere využila znovu presilovú hru Detková a výsledok ešte prikrášlila Oškrdová.

„Som rád, že sme po prvej tretine základnej časti bez straty bodu. Dievčatá musím pochváliť, náš herný prejav sa zlepšuje a aj celková nálada v družstve. V sobotu sme nastúpili so 16 hračkami a snažil som sa dať priestor všetkým, aby zbierali hlavne nové dievčatá zápasovú prax. V nedeľu sme nastúpili bez piatich hráčok, z toho tri sú líderkami. Priznám sa, že som čakal trochu viac vyrovnaný zápas. Po nevydarenom začiatku, keď sme prehrávali 0:2, sme sa rýchlo dostali do tempa, otočili stav ešte v prvej tretine a na ihrisku už dominovali až dokonca zápasu. Proti Čadci to hlavne potiahla Nikol Drábeková, ktorá si doniesla z Pruského, kde hrá na striedavý štart, chuť do florbalu po výbornom vstupe Pruského do ligy,“ skonštatoval tréner FBK Harvard Partizánske Dušan Ďuríček pre SZFB.

Zápas v domácom drese vyšiel najmä Drábekovej (7+2) a Detkovej (4+2). Za zmienku stojí aj fakt, že oba tímy po štyrikrát nastrelili konštrukciu brány.

Autor: Tomáš Peciar