Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
FBK HarvardNTS FK - ZŠ Nemšová
4:6(1:1, 2:3, 1:2)
so 13. 1. 2024 18:00 @ MŠH Partizánske, Hyundai extraliga - nadstavba A, 2. kolo

Kvalitný výkon v druhom zápase nadstavby

Po nevýraznom výkone v úvodnom nadstavbovom zápase čakal v druhom kole na florbalistky Harvardu tradičný rival z Nemšovej. V základnej časti obom družstvám nepriala výhoda domáceho prostredia.

Od prvých sekúnd sa snažili Harvarďáčky zabudnúť na nevydarený štart do nadstavby a už v 36. sek. sa ujali vedenia zásluhou Vrškovej. Tá jednou rukou dokázala loptičku od Valentovej prelobovať ponad ležiacu brankárku Nemšovej. Útočný a atraktívny florbal pokračoval aj v ďalších minútach. Šance sa prelínali z jednej strany na druhú. Do konca tretiny sa presadila ešte hosťujúca Kulová, keď v 8. min so svojou spoluhráčkou využili brejk do opustenej obrany.

Scenár z prvej tretiny si mohla kanonierka Miška Vršková zopakovať aj v 22. min, no tentokrát jej zakončenie spoza bránky Veleková pokryla. Lenže to, čo nevyšlo na jednej strane, vyšlo na tej druhej. Opäť Nemšovčanky predviedli rýchly protiútok a po vyšachovaní domácej obrany bolo 1:2 zásluhou Marušincovej. Na svetelnej tabuli svietila práve 27. min. zápasu. Po uplynutí ďalších 64 sek. lovila naša brankárka loptičku zo siete po druhýkrát v rýchlom slede. Presadila sa Vyletelková. Ešteže dievčatá z Harvardu odpovedali expresne rýchlo. Po 46. sek. Alexandra Oškrdová pohotovo upratala loptičku do siete, keď jej gól pripravila Petríková. Prebiehala 33. min. stretnutia, keď Eszter Szőcs prenikla do útočného pásma a spoza bránky naservírovala loptičku na premiérový extraligový zásah pre Chiaru Lianu Duckú. Nanešťastie patový stav vydržal iba tri minúty a v 36. min. vedenie pre Nemšovú prinavrátila Dobrodejová.

Posledná časť hry naďalej priniesla kvalitný florbal z oboch strán. Partizánčanky sa s vervou snažili duel otočiť. Na ich snahe sa nič nezmenilo ani po inkasovaní gólu na 3:5 po rýchlej strele od Denisy Papiernikovej. Naše majsterky to skúšali z každej pozície za neustáleho skandovania fanúšikov. V 53. min. ich ešte viac nabudila znížením Ela Valentová, ktorá využila dobíjanie bránky. Nahrávala Vršková. Bolo jasné, že sa domáci tréner pokúsi o hru bez brankárky s cieľom vynútiť si minimálne predĺženie. Najväčšia šanca sa naskytla v polovici 59, min, keď dostal Harvard možnosť zahrávať štandardnú situáciu z tesnej blízkosti brány. Žiaľ, strela po delovke od Lenky Červenej tesne minula ľavú tyč a z následného protiútoku o zápase rozhodla strelou do prázdnej bránky Denisa Papierniková.

Zápas vo vysokom tempe a v skvelej atmosfére mál nádych pomaly blížiaceho sa play off. Výborný výkon našich dievčat na body žiaľ nestačil. No nič nie je stratené. A preto veríme, že do tretice všetko dobré a v najbližšom domácom zápase si Harvarďáčky užijú radosť z víťazstva, ktorá ich naštartuje za svojím sezónnym cieľom.

Pozápasové reakcie:

O zápase sme sa porozprávali s trénerom Dušanom Ďuríčkom:
„ S našim výkonom proti Nemšovej som bol opäť spokojný. Boli sme nútení trochu premiešať zostavu a dievčatá ma milo prekvapili. Samozrejme, bolo to pre nás ťažké, pretože väčšina dievčat odohrala aj zápas vo štvrtok a aj v piatok v juniorskej súťaži, no myslím si, že sme sa s tým vysporiadali celkom dobre a zápas sa musel páčiť aj fanúšikom. Tiež si myslím, že to bola dobrá pozvánka na ďalšie kolo, ktoré odohráme s Kysuckým Novým Mestom. Samozrejme, znovu sme urobili pár chýb, ale máme stále fázu ligy, kde si to môžeme dovoliť.“

Prvý gól v ženskej extralige strelila Chiara Liana Ducká, ktorá neskrývala veľkú radosť:
„Mne ani nenapadlo, že by som mohla niekedy dať gól v extralige, pretože zatiaľ nie som na tom so skúsenosťami tak, ako ostatné šikovné baby. Ale už to muselo prísť, lebo aj proti Nitre a tiež v juniorkách som mala už veľa šancí na skórovanie. Avšak vôbec mi nezišlo na um, že by to mohlo padnúť v zápase proti Nemšovej. Potešilo ma to a som veľmi rada za ten moment šťastia.“

„Zápas som videla veľmi pozitívne, išli sme do neho s cieľom vyhrať, pretože v predchádzajúcom zápase sa nám veľmi nedarilo. Po prvej tretine bol stav vyrovnaný, čo nám dávalo nádej, že dokážeme nad nimi vyhrať podobne, ako vlani vo finále. Po druhej časti sme prehrávali len o gól a ešte nič nebolo stratené a chceli sme otočiť výsledok v náš prospech. Počas power play sme verili, že to bude aspoň remíza a už predlženie dobojujeme. Ale to sa nestalo a bohužiaľ sme prehrali. Každú jednu z nás to veľmi mrzelo, pretože sme na ihrisku všetky riadne makali. Ak by som porovnala našu hru proti Spišskej s hrou proti Nemšovej, tak v druhom sme išli za jasným cieľom – jednoznačne vyhrať. V prvom zápase sme robili veľa chýb a veľmi sme nebehali. Zato s Nemšovou sme behali a hrali svoju hru. Hoci sme ich neporazili, ale bol to riadny adrenalín, nervy a veľa radosti, keď sme dali gól.“

Chiara ešte poskytla pohľad na dovtedajší priebeh súťažného ročníka: „Priebeh sezóny je naozaj zaujímavý, pretože nadstavba a už to samotné štvrťfinále, semifinále a finále je o niečom inom a ide tam o veľa. Mrzí nás, že sme prišli o body, ale nevzdávame sa a snažíme sa ísť do zápasov čo najlepšie a podať v nich čo najlepší výkon. Čaká nás ešte veľa zápasov. Rozhodne ideme obhájiť titul, to je náš jediný cieľ“, bojovne uzavrela premiérová strelkyňa.

Zápasové resumé:

NADSTAVBA 1.-4. miesto 2. kolo: (13. 1. 2024)
FBK Harvard Partizánske   vs   NTS FK - ZŠ Nemšová 4 – 6
Góly Harvardu: 00:36 Vršková (Valentová), 29. Oškrdová (Petríková), 33. Ducká (Szőcs), 53. Valentová (Vršková)

Zostava Harvardu: Mládenková (Zvarová) – Červená, Tarčáková, Detková, Valentová, Vršková – Boberová, Vaňová, Dobišová, Oškrdová, Petríková – Kašlík, Muranová, Brídová, Vičanová – Ducká

Ďalší extraligový program NADSTAVBA 1.-4. miesto:

3. kolo (20. 1. 2024 o 18:00): FBK Harvard Partizánske vs MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto