Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
FBK HarvardMKŠS FBK Kysucké Nové Mesto
3:7(1:1, 1:2, 1:4)
so 20. 1. 2024 18:00 @ MŠH Partizánske, Hyundai extraliga - nadstavba A, 3. kolo
26_20231013_115445.jpg
70_20240126_160644.jpg

Do tretice všetko dobré na domácej palubovke neplatilo

Sériu troch zápasov na domácej pôde a súčasne polovicu nadstavby zavŕšili florbalistky Harvardu proti tímu zo severu krajiny - Kysuckému Novému Mestu. Ich oba vzájomné dueli v základnej časti mali vyrovnaný priebeh. Išlo o vzájomný stret bývalých klubových spoluhráčok a tiež aj súčasných kolegýň z reprezentácie.

Aj do tohto zápasu vstúpil Harvard veľmi dobre. Ako prvý otvoril skóre, keď sa v 5. min. po rýchlom brejku Lenky Červenej presadila Sophia Dobišová. O minútu sa už tešili aj Kysučanky. Ich útočníčka Záteková sa presadila po pohotovom teči. Do konca prvej časti už obe brankárky zakryli roletu, hoci šancí bolo a to hlavne u hosťujúcich hráčok. Po prestávke sa diváci ešte poriadne ani neusadili a už sa menilo skóre. V čase 20:23 zahrávala štandardnú situáciu Kysučanka Tvrdá a prestrelila všetko pred sebou. Do polovice duelu mala paradoxne v oslabení najväčšiu šancu na vyrovnanie Červená, no kapitánka svoj samostatný únik nepremenila. No podarilo sa to v 33. min, keď sa Oškrdová gólom zavďačila Detkovej za prihrávku. O dve minúty už mohla Červená zavŕšiť výsledkový obrat, ale vyznamenala sa Michalisková v bránke hostí. A tak následne platilo nedáš-dostaneš. Faktorová vyškolila domácu obranu a s prehľadom skórovala. V 52. min. už Kysucké viedlo o dva góly zásluhou Klaudii Chupekovej. Lenže v 54. min. mal Harvard príležitosť na vrátenie sa do zápasu, čo aj využil. Z presilovky strelila svoj druhý gól Dobišová, nahrávala Červená. Po vhadzovaní a získaní loptičky to Harvard vyskúšal aj v power play. Avšak dvoma rýchlymi gólmi do prázdnej brány de facto rozhodli Kysučanky o svojom víťazstve. Strelkyňami boli Bajanková a Záteková. Navyše konečnú podobu výsledku dala v 57. min. Komzalová, ktorá z prvej zakončila prihrávku od Laury Chupekovej.

Žiaľ, opäť Harvardu nevyšla posledná tretina. Baby aj napriek absenciám v zostave dokážu hrať vyrovnané partie s každým. No chvíľková nekoncentrácia, alebo únava, ich v troch domácich zápasoch stála body.To  čo nezískali doma, môžu na ihriskách súperov. Pôjde o veľmi kvalitnú prípravu na najdôležitejšiu časť ligy, kde určite ukážeme svoju majstrovskú kvalitu. 


Pozápasové vyjadrenia

Nielen o zápase, ale aj o priebehu prvej  polovice nadstavby sa pre spravodajský web Slovenského zväzu florbalu porozprával jeho PR manažér Pavol Popovec s trénerom družstva Harvardu Dušanom Ďuríčkom: Nezačali sme nadstavbu úplne ideálne, ale nerobíme si z toho ťažkú hlavu. Program máme momentálne dosť náročný, keďže okrem ženského zápasu v týždni väčšina dievčat absolvuje ešte dva zápasy s juniorkami, kde sa nám naopak darí veľmi dobre. V zápasoch skúšame a hľadáme alternatívu za zranenú kapitánku Dobošovú. K tomu nám v každom zápase chýba niekto pre chorobu. Vo všetkých troch zápasoch sme sa nemohli oprieť ani o Denisu Uhrinovú, ktorá momentálne pomáha svojmu materskému klubu k postupu do play-off v nižšej súťaži. Je to hračka, ktorá v každom zápase dokáže pomôcť gólom k lepšiemu výsledku nášho družstva. Momentálne dostávajú viac času na ihrisku dievčatá, ktoré nemajú toľko skúseností, čo sa potom prejavuje na našom výkone, ale na druhej strane je dobré, že zbierajú potrebné skúsenosti v takto ťažkých zápasoch. Aj napriek tomu dokážeme so súpermi hrať do polovice zápasu vyrovnanú partiu, v druhej časti nám dochádzajú sily a začíname robiť chyby. Verím tomu, že na play off budeme dobre pripravení." zdroj: https://www.szfb.sk/sk/article...                                              
                                                                     

K zápasu sa vyjadrila aj talentovaná mladá hráčka Ela Valentová, ktorá pred touto sezónou posilnila náš klub z ŠK Lido Bratislava. Čistokrvná strelkyňa sa s bodovou bilanciou 4 góly a 1 asistencia už udomácnila v ženskej extralige a súčasne je oporou aj v družstvách junioriek a dorasteniek.

Ela sa nielen o dueli s Kysuckým takto vyjadrila: „Zápas s Kysuckým nebol ľahký. Dostávali sme zbytočné góly po akciách na ktoré nás tréner upozorňoval pred zápasom. Keď sme dali gól na 3:4, bola dobrá nálada na striedačke, lebo sme boli naladené tak, že to ideme vyrovnať. Keď sme však dostali gól na 3:5, tie ďalšie sa potom už len sypali."
„V Harvarde som veľmi spokojná. Bála som sa toho, aké to bude, či ma príjmu v kolektíve. Prvé zápasy som bola dosť v strese., ale baby sú súper a podporujeme sa v každom zápase. V dorastenkách sa nám veľmi darilo, ale potom nám zobrali všetky body a klesli sme na spodok tabuľky. S babami sa však tešíme na ďalšie zápasy, aby sme dokázali, že si zaslúžime ísť naspäť na vrchol. Našla som si tu kamarátky, za ktoré som veľmi rada. Sme super kolektív a teším sa, že môžem byť súčasťou tohto klubu", dodala ostrostrelkyňa Harvardu.

Foto z 2. kola nadstavby proti Nemšovej, kedy sa Ela Valentová stala najlepšou hráčkou na strane Harvardu.

Vo vyjadreniach aktérov zápasu sme dali priestor aj dvom hráčkam hosťujúceho družstva –Alexandre Faktorovej, jednej z líderiek Kysuckého N. Mesta a stabilnej členke kádra slovenskej reprezentácie, no a tiež kapitánke tímu Eme Škvrndovej, ktoré po zápase krátko vyspovedal Róbert Turček, ďalší z členov partie FHS (Foto - Hudba - Stream), ktorý pre náš klub zabezpečuje streamované priame prenosy zo zápasov.

Alexandra odpovedala na otázky streamera nasledovne: 
Ako sa Ti hralo proti našim dievčatám z Harvardu? V čom si videla zlom v zápase?

„Do tohto zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať, čo sa nám aj napokon podarilo, podobne ako v prvých zápasoch nadstavby. Na začiatku bol zápas hore-dole, veľmi zbrklý, nikomu sa poriadne nedarilo a aj loptička odskakovala. Zlom nastal v 3. tretine, v ktorej sa nám podarilo dať viacej gólov, konečne sme to už pretrhli, lebo sme naozaj mali veľa šancí. A aj mne sa podarilo dať gól."

Aké spomienky si odnášaš z decembrových MS v Singapure, napr. čo s týka herného systému najlepších tímov, alebo či ťa zaujala nejaká ich hráčka, trebárs Švédka?

„Singapur ma určite naučil rýchlejšej hre, lebo na medzinárodnej úrovní to je veľký rozdiel. Nie je čas na nič, šprinty hore-dole. Dôležitá je rozvaha, hlavne v rýchlosti a nielen premiešavať si a čakať na loptu. Hrať treba proste celých 60 minút."

Kapitánka Kysuckého Nového Mesta uviedla odpovede na tieto otázky:
„Aj podľa teba sa zápas lámal v záverečnej tretine?

„Podobne ako aj Saška uviedla, tak ten zlom prišiel v tretej časti, kedy sme dokázali skórovať do prázdnej bránky. Bol to psychologický moment, keďže sa hralo 6 na 5."

Máš nejaký hráčsky vzor alebo si ideš svojou florbalovou cestou?"

„Konkrétny vzor nemám, no určite je dosť skvelých hráčok. A keď aj pozeráme zostrihy zápasov zo zahraničia a z rôznych akcii, nemám žiadne zvlášť vytypované, ale sledujem, ako sa vraví, z každého rožka troška. Aj u nás v klube sú dievčatá veľmi dobré, napredujú všetky a je radosť s nimi hrať a trénovať. Navzájom sa všetky spoločne posúvame."

Ako je to hrať proti bývalým spoluhráčkam, keďže nedávno dres Kysúc obliekali súčasné hráčky Harvardu Radka Mládenková a Natália Brídová? Poviete si s babami, že tá alebo tá hráčka kde má slabiny, alebo to neriešite a idete si svoju hru a taktiku?"

„Áno, vieme, čo daná hráčka dokáže, dokonca hrá niekedy ešte lepšie ako keď hrala u nás. Asi ju to aj proti nám viacej motivuje, tak myslím (úsmev), nikdy som nehrala proti svojmu bývalému klubu. Obe baby sú veľmi kvalitné, ale my sa skôr držíme svojej taktiky", uzavrela rozhovor Ema Škvrndová.

Foto: Timotej Klenovič (FHS)

Zápasové resumé:

NADSTAVBA 1.-4. miesto - 3. kolo: (20. 1. 2024)
FBK Harvard Partizánske   vs   MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 3 – 7
Góly Harvardu: 4. Dobišová (Červená), 33. Oškrdová (Detková), 54. Dobišová (Červená)

Zostava Harvardu: Mládenková (Zvarová) – Kašlík, Vaňová, Brídová, Dobišová, Petríková – Červená, Detková, Valentová, Boberová, Oškrdová – Muranová, Vičanová, Utekalová, Szőcs  

Ďalší extraligový program NADSTAVBA 1.-4. miesto:

4. kolo (27. 1. 2024 o 18:30)ŠK FBK Kométa Spišská Nová Ves  vs  FBK Harvard Partizánske