NTS FK - ZŠ NemšováFBK Harvard
2:5(1:2, 1:2, 0:1)
ne 9. 10. 2022 11:00 @ ŠC M-Šport Trenčín, Hyundai extraliga, 5. kolo

Ďalším cenným skalpom Harvardu je úradujúci majster

Ženy nadväzujú na vydarený vstup do sezóny keď si v štvrtom zápase pripísali už tretiu výhru. Tentokrát skvelou formou zdolali Nemšovú na jej vlastnej pôde.

V 5.kole Hyundai extraligy žien vo florbale zavítali naše ženy na horúcu pôdu úradujúcich majsteriek Slovenska. Na palubovke však úradovali naše hráčky. Skvelý výkon podala opäť naša brankárka Radka Mládenková, ktorá bola vyhlásená najlepšou hráčkou zápasu s úspešnosťou zákrokov 94,12%.

NTS FK - ZŠ Nemšová 2:5 FBK Harvard Partizánske (1:2, 1:2, 0:1)

Harvard v tomto zápase predviedol vysokú efektivitu, keď zo 14 striel až 5 skončilo v sieti. Skóre duelu otvorila v 8. minúte Červená po asistencii Dobošovej. Na 2:0 zvyšovala v 18. minúte svojím 8 tohto sezónnym gólom Vršková. Už o 9 sekúnd sa však domácim podarilo znížiť diskutabilným gólom, keď Mrázová nastrelila len konštrukciu brány, no rozhodca videl loptu v sieti. Viac sa domácim hráčkam v prvej tretine už nepodarilo a na prestávku šli s náskokom hráčky Harvardu.

V druhej tretine zvýšila náskok Harvardu opäť Vršková a po nej premiérovým gólom v sezóne aj Oškrdová. Harvard mohol pridať ďalší gól počas presilovky, no bohužiaľ, zostala nevyužitá. Naopak, v závere tretiny sa domácim podarilo skorigovať skóre. Na druhú prestávku tak Harvard odchádzal so sľubným dvojgólovým náskokom.

Ten na tri góly zvýšila v 45. minúte Dobošová. Oba celky potom nevyužili svoje početné výhody. Domácim v závere na skorigovanie výsledku nepomohla ani hra bez brankárky. Harvard si tak pred početným fanklubom pripísal jedno z najväčších víťazstiev ženskej zložky klubu.

Fanúšikom, ktorí prišli v hojnom počte podporiť naše hráčky, aj touto cestou patrí veľké ĎAKUJEME!

Hlasy po zápase

Dušan Ďuríček, tréner FBK Harvard Partizánske: „Do zápasu sme išli s tým, že sa ideme pokúsiť potrápiť majstra a možno si uchmatnúť aj nejaké body. Vieme, že máme na to aby sme hrali vyrovnané partie aj so silnými družstvami. Museli sme urobiť pár zmien v zostave pri absencii Vičanovej, ktorá nastupovala na pozícii centra prvého útoku. Myslím, že sa nám zmeny podarili a s výsledkom sme nadmieru spokojní, čo sa stále nedá ešte povedať o hre, ktorú chceme hrať. To však je dlhší proces, takže musíme byť trpezliví."