Súvisiaci zápas

FBK Harvard Partizánske
ŠK Fbk Kométa Spišská Nová VesFBK Harvard
4:3(1:0, 2:3, 1:0)
so 27. 1. 2024 18:30 @ MŠH Spišská Nová Ves, Hyundai extraliga - nadstavba A, 4. kol

Ani doteraz najlepší výkon v nadstavbe na body nestačil

Palubovka najvzdialenejšieho extraligového súpera je zatiaľ pre naše hráčky nedobytná. Nič na tom nezmenilo ani 4. kolo Nadstavby A, v ktorom dievčatá Harvardu predviedli najlepší výkon v tejto fáze sezóny.

V bránke dostala príležitosť Daniela Zvarová, ktorá musela v prvej tretine riešiť viaceré náročné situácie. Len v jednom prípade bola na hráčky Kométy prikrátka a to v 15. min, keď ju ďalekonosnou strelou prekonala Hrabovská, kolegyňa z juniorskej reprezentácie. No predtým naša Danka zneškodnila dve tutovky Sabolovej, najmä jej nebezpečný samostatný prienik. Šance na skórovanie mali aj dievčatá Partizánskeho, ale ani Petríkovej, ani Vrškovej to zatiaľ dopriate nebolo. Druhá tretina mala iný priebeh a o niečo lepšie vyšla Partizánčankám. V 23. min. vyrovnala Oškrdová, keď jej nahrávala Petríková. O 5. min. už boli vo vedení, keď svoje „motory“ naštartovala Vršková a po jej brejku a prihrávke od Valentovej platil priebežný stav 2:1 pre nás. Radosť dlho netrvala a po 36 sek. vyrovnanie zariadila Klára Grossová. V 33. min. sa presadila aj jej sestra Viktória a zariadila Spišiačkam vedenie 3:2. No s týmto stavom sa nezmierila Miška Vršková, ktorá si spracovala rýchlu rozohrávku po osi Zvarová – Červená a 21 sek. pred koncom tretiny svietilo na tabuli skóre 3:3. V záverečnej časti pokračovala hra s príležitosťami na oboch stranách, po strelách Červenej, resp. Kláry Grossovej zvonili u brankárok aj žŕdky. Zmenu skóre a opäť aj vedenie pre Kométu zabezpečila v 48. min. Hrabovská. Čoskoro sa mohlo začať od znova, ale šance Petríkovej a Vrškovej si nenašli cestu za chrbát brankárky Vartovníkovej. A keď zmenu nepriniesla ani hra bez brankárky, Harvard si ani po kvalitnom výkone nepripísal prvé body v nadstavbe. Šanca na bude ešte vo zvyšných dvoch zápasoch, ktoré budú v znamení ladení formy pred play off.

Archívne Foto zo sezóny 2023/2024: Timotej Klenovič  | FHS

Pozápasové vyjadrenia

K zápasu proti Spišskej Novej Vsi sa vyjadril kormidelník družstva žien. Dušan Ďuríček uviedol: „Hráčkam nemám čo vytknúť, v zostave, v akej sme hrali, je to výborný výsledok. Dievčatá boli ochotné bojovať až do konca. Podržala nás brankárka Zvarová, navyše, vytvorili sme si dosť šancí, ktoré však musíme premieňať. Myslím si, že remíza by bola spravodlivá."
O hodnotiace slovo sme požiadali aj hráčku Viktóriu Tarčákovú, ktorá povedala: „Z môjho pohľadu duel hodnotím veľmi dobre. Snažili sme sa robiť to, čo od nás žiadal tréner a hrali sme celých 60. minút. Mali sme veľa šancí, no žiaľ sa nám ich nepodarilo premeniť a to nás pripravilo o víťazstvo. Snažili sme sa s nimi bojovať, nenechávali sme ich, aby hrali svoju hru a tlačili nás. Chceli sme tvoriť hru a byť s nimi v tempe."

Archívna Foto zo sezóny 2022/2023: Peter Hačko

Zápasové resumé NADSTAVBA 1.-4. miesto

4. kolo (27. 1. 2024)  ŠK FBK Kométa Spišská Nová Ves    vs    FBK Harvard Partizánske  4:3

Góly Harvardu: 23. Oškrdová (Petríková), 28. Vršková (Valentová), 40. Vršková (Červená)
Zostava Harvardu: Zvarová (Mládenková) – Červená, Tarčáková, Valentová, Vršková, Petríková – Brídová, Detková, Szőcs, Boberová, Oškrdová – Muranová, Utekalová

Ďalší extraligový program NADSTAVBA 1.-4. miesto :

5. kolo (11.2. 2024 o 12:00, ŠC M-Šport Trenčín):    NTS FK – ZŠ    Nemšová    vs    FBK Harvard    Partizánske